Oracle Solaris Nedir?

Oracle solaris bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi Windows’tan farklı olarak genel itibari ile kapalı sistem olarak çalışan yüksek seviyede güvenlikli olan mali, askeri, polis yada benzeri olan kurumlarda sıkça tercih edilen bir işletim sistemidir.

Oracle Solaris Ne işe Yarar?

Bu sistem ile server makinalarınızı yönetebilir, sanallaştırma yapabilir yada yedekli olarak çalışması gereken sistemleri veri kaybı yaşamayacağınız disk konfigürasyonları kurabilirsiniz.

Oracle Solaris i Bildiğimde Bana Katkısı Ne olur?

Kurumsallaşmış firmalarda sistem yöneticisi olarak görev alabilirsiniz. Dilerseniz kendi network sistemlerinizi ve makinalarınızı oracle Solaris ortamına taşıyabilir ve ayrıcalıklarından yararlanabilirisiniz.

Oracle Solaris Eğitimini Nereden Alabilirim?

Oracle solaris eğitimleri çok pahalı olan eğitimlerdendir. Bilkent, ODTÜ gibi üniversitelerin TeknoKent’lerinde bulunan eğitim kurumlarında eğitimleri verilmektedir. Ayrıca Kendi kendinize Oracle Solaris öğrenmek isterseniz Udemy’de bulunan Eğitimlere göz atabilirsiniz. https://www.udemy.com/course/oracle-solaris-11-3-4-sistem-yoneticisi-system-administrator/?referralCode=B294FB0452EDA5C7FB67

 

Eğitim Ücretleri Nedir?

Verilen eğitimler kapsam ve Oracle Solaris versiyonlarına göre değişmektedir. Yaklaşık olarak süresi 1 hafta süren bir sistem yöneticisi eğitimi 5000 TL ‘nin üzerindedir. Udemy üzerinden bu eğitimi almak istediğinizde ise 30-40 TL gibi komik rakamlara eğitime ulaşabiliyorsunuz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments