Oyun Planımız

Kategori Seçimi

Hangi iş modeli olursa olsun başlamadan önce bir kategori seçmemiz işlerimizi daha çok rahatlatacaktır. Sonradan yapılacak her değişiklik ile aşağıda gördüğünüz adımları yeniden yapmamız gerekmektedir. Bu sebepten dolayı önceliğimiz bir kategori seçmek olacaktır.

Örnek olarak fitnes ve sağlık kategorisini seçtiğimizi düşünelim.

Görüldüğü gibi fitness ve sağlık kategorisi hem clickbank hemde amazon ve diğer affiliate marketing hatta dropshipping yada amazon fba modelleri için çok geniş bir yelpazeye hitap eden bir kategoridir. Bu sayede affiliate marketing yaparken aynı zamanda gelecekte yeni kuracağınız iş modelleri için de yatırım yapıyorsunuz. Bu sebeple eğer bu kategoriye yabancı iseniz yada ilgi alanınız değilse başka bir kategori deneyebilirsiniz.

Facebook Sayfa

Sıfır bütçe ile bir clickbank affiliate marketing iş modeli kurabilmek için sosyal medya araçları olmazsa olmazımız.

Bu sistemi kurabilmek için bir çok farklı yöntem olmakla birlikte kolay kurulum ve esneklik sağladığından dolayı sizlere facebook sayfa kurulumunu öneriyoruz. 

Bu sayfamız ürün kategorimiz ile uyumlu olmalı ve bir messenger bot uygulaması ile birlikte çalışıyor olması gerekmektedir.

Unutulmaması gereken bir durum ise ürün reklamlarınızı sayfalarınız üzerinden yapmayın. Bu durum sayfanızın gelişmesine olumsuz yönde katkısı olacaktır. Sayfalarınızda mümkün olduğunca ücretsiz bilgi paylaşımında bulunun.

Facebook Grup

Facebookta gruplar sayfalara göre daha çok etkileşim almaktadır. Sayfalar daha çok firma ve ürün satışı konusunda ön plana çıktığı için insanlar ücretsiz paylaşımlar için grupları tercih edecektir. Aynı zamanda kendi grubumuza ilave olarak diğer benzer kategorilerdeki gruplar da da etkin olmamız hem kendi grubumuzu canlandıracak hemde ileriye yatırım yapmış olacağız.

Facebook Grup ve Sayfa Ayarları

Facebook grubunda sizinle (yani sizin oluşturacağınız bot ile) iletişim kurabilmeleri için grup ile sayfanızın birbirine bağlı olması gerekmektedir. Buna ilave olarak facebook sayfanızda da send message özelliği ile messenger aktif edilmelidir. Bu sayede send message butonu tıklandığı zaman insanların karşısına siz değil sizin oluşturduğunuz bot çıkmalı. Aksi taktirde gelen mesajlar ile baş edebilemeniz biraz zor olacaktır. Bu konular çok detaylı olmakla birlikte dersimizi alan siz değerli öğrencilerim için örnek bir uygulamayı fitness ve sağlık kategorisinde birlikte yapacağız.

Messenger botu oluşturma

Messenger botu oluşturmak için kullanabileceğiniz bir çok platform olmakla birlikte ücretsiz özelliklerinden dolayı sizlere manychat platformunu öneriyoruz. Yazılım bilginiz var ise kendi messenger botunuzu da oluşturabileceğinizi unutmayın.

Messenger botunun Faydaları

Bu botlar sizin adınıza cevap veren kişilerdir. Hatta bir çok kişi bu botların insan olduğunu bile düşünmektedir. Bu botlar sayesinde clickbank ve amazon affiliate marketing’i birlikte yürütebilirsiniz. Çünkü amazon affiliate marketing çoğu zaman clickbank ile birlikte aynı platformda reklam yapmanızı uygun görmeyecektir. 

Diğer bir faydası facebook reklamlarıdır. Clickbank ürünlerinin facebook reklamlarına çıkması yasaktır. Bu süreci atlatabilmek için bir çok kişi landing page kullanarak satış yapmaktadır. Bunun tespit edilmesi halinde de yine reklam hesabınız kapatılacaktır.  Ayrıca messenger botu ile ücretsiz pazarlamaya başlayabilirsiniz. Reklam yaparak trafiğinizi arttırmak istediğinizde ise sadece sayfanızın reklamını yaparsınız. 

Risksiz

Affiliate marketing’in özellikleri nelerdir. ve Neden diğer modeller yerine clickbank’ı tercih etmem gerekiyor diye sorarsanız;

 • Kolay Katılım
 • Sıfır Risk
 • Sıfır Yatırım
 • Pasif Gelir
 • Trafik Toparlama
 • Benzer ürünlerde Affiliate
 • Geliştirilebilir Bir İş Modeli
 • Web Sitenizin Olması Şart Değil

[Öneri] Clickbank Affiliate Marketing

Bir internet sitesi kurarak site trafiğinizi paraya dönüştürmek isteyebilirsiniz. Yada herhangi bir sosyal paylaşım sitesinden bu şekilde gelir elde edebilirsiniz.

 • Trafiğinizi gelir elde etmek için kullanacaksınız.
 • Diğer İş modellerine her zaman açık olabileceksiniz.
 • 0 Bütçe ile başlayabilirsiniz.
 • %75'e varan Yüksek komisyon oranları

Clickbank Affiliate Marketing Udemy Eğitimi

Udemy üzerinden satın alınan kurslar için 30 gün içerisinde memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz. İade politikaları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi udemy internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Eğitici Bilgileri

Selçuk GÖKTAŞ

Online Marketer Code Developer

Yazılım ve Yönetim organizasyon temelli bir biyografiden sonra bu iki alan üzerine eğitimler hazırlayarak siz değerli öğrencilerime sunmaya karar verdim.

Halen aktif olduğum ve mentörlüğünü yaptığım alanlar:

1- Amazon FBA

2- Amazon FBM ve Dropshipping

3-Amazon AWS

4- Amazon Affiliate Marketing

5- Shopify Mağaza Kurulumu

6- WordPress Site Kurulumu

7- Woocommerce Mağaza Kurulumu

8- Clickbank Affiliate Marketing

9- Chrome Extention Geliştirme

10- Facebook Reklamcılığı

11- İnstagram Reklamcılığı

12- Raspberry Pi

13- Python

14- Kali Linux

şeklinde listemiz uzayıp gidiyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments