Nedir?

Network Marketing ile Affiliate Marketing

Clickbank affiliate marketing isim olarak network marketing ile benzerlik gösterdiğinden yada özellikle ülkemizde olumsuz yapılar kurulurken adında bank kelimesi olmasından kaynaklanan bir olumsuz bakış söz konusu.

Gelin bu yanlış anlaşılmaları giderelim.

Öncelikle Affiliate marketing bir network marketing değildir. Network marketing sisteminin detaylarına giriş yapmayacağım ancak bir çok durumda ponzi yada scam tarzı yapıların merkezinde yer almıştır. Bu durum network marketing‘in suçu değildir. Network marketing sistemi manipüle edilerek uygunsuz durumlarda kullanılmıştır.

Ancak Affilliate marketing’ın bu durumla ilgisi bulunmamaktadır. Genel anlam olarak youtube yada instagram‘da faaliyet gösteren influencer‘ların yaptığı promosyon anlaşmalarına benzemektedir.

Burada tek fark bir ürünü bir kişiye tavsiye edersiniz. Kişi bu tavsiye üzerine ürünü satın alır ise eğer %75 e varan komisyonlar kazanabilirsiniz. Hiç bir yere para yatırmazsınız. Bazı ponzi yada scam sistemlerde sizlerden para talep edilir. Ponzi ve scam sistemlerin incelenmesini youtube videomdan izleyebilirsiniz. 

Neden Dropshipping değil de Affiliate Marketing

Gelin birde affiliate marketing‘i dropshipping ile kıyaslayalım. Zira bu şekilde bir kıyaslama çok daha mantıklı. 

Dropshipping ile ürünü satışını yaparsınız. Ürünü satışını yaptıktan sonra tedarikçinize ürünü alan kişinin adresini verirsiniz. Tedarikçiniz de sizin adınıza ürünü satın alan kişiye fiyat eklemeden yada sizin satış yaptığınız fiyatı yazarak gönderir. Kısaca anlatmak gerekirse stoksuz e-ticarettir. Stoksuz kelimesi bu iş modelinin sıfır bütçe ile yapılabileceği anlamına gelmez. 

Affiliate marketing modeli ise bir pasif gelir modelidir. Pasif gelir de ise siz çalışmadığınız zaman da para kazanma ihtimaliniz var. 

Nasıl mı?

Platformdan satışını yapmak istediğiniz ürünleri buldunuz. Sonrasında ise (En basit formatı ile) bunları sosyal paylaşım sitelerinde paylaştınız. Siz hiç beklemediğiniz bir zamanda dahi bu ürünün linkini tıklayan bir kişi gidip satın aldığında sizde gelir elde edersiniz. İşte bu pasif gelirdir. Dropshipping sistemini pasif gelir sistemine getirmek için yadımcı (sanal asistan – virtual assitant) tutulur ve yardımcılara ücret ödenir. 

Hangi iş modelinin size uygun olduğunu bir başka youtube videomuzda görebilirsiniz.

Risksiz

Affiliate marketing’in özellikleri nelerdir. ve Neden diğer modeller yerine clickbank’ı tercih etmem gerekiyor diye sorarsanız;

 • Kolay Katılım
 • Sıfır Risk
 • Sıfır Yatırım
 • Pasif Gelir
 • Trafik Toparlama
 • Benzer ürünlerde Affiliate
 • Geliştirilebilir Bir İş Modeli
 • Web Sitenizin Olması Şart Değil

[Öneri] Clickbank Affiliate Marketing

Bir internet sitesi kurarak site trafiğinizi paraya dönüştürmek isteyebilirsiniz. Yada herhangi bir sosyal paylaşım sitesinden bu şekilde gelir elde edebilirsiniz.

 • Trafiğinizi gelir elde etmek için kullanacaksınız.
 • Diğer İş modellerine her zaman açık olabileceksiniz.
 • 0 Bütçe ile başlayabilirsiniz.
 • %75'e varan Yüksek komisyon oranları

Clickbank Affiliate Marketing Udemy Eğitimi

Udemy üzerinden satın alınan kurslar için 30 gün içerisinde memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz. İade politikaları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi udemy internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Eğitici Bilgileri

Selçuk GÖKTAŞ

Online Marketer Code Developer

Yazılım ve Yönetim organizasyon temelli bir biyografiden sonra bu iki alan üzerine eğitimler hazırlayarak siz değerli öğrencilerime sunmaya karar verdim.

Halen aktif olduğum ve mentörlüğünü yaptığım alanlar:

1- Amazon FBA

2- Amazon FBM ve Dropshipping

3-Amazon AWS

4- Amazon Affiliate Marketing

5- Shopify Mağaza Kurulumu

6- WordPress Site Kurulumu

7- Woocommerce Mağaza Kurulumu

8- Clickbank Affiliate Marketing

9- Chrome Extention Geliştirme

10- Facebook Reklamcılığı

11- İnstagram Reklamcılığı

12- Raspberry Pi

13- Python

14- Kali Linux

şeklinde listemiz uzayıp gidiyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments