Dropshipping E-Ticaret Nedir?

Başlamadan Önce Dropshipping Ne Demek bu iş modelini kolaydan zora özetlememiz gerekmektedir.

Dropshipping E-Ticaret ile tedarik edebileceğiniz ürünü önceden satmak amacıyla ilanı verilir.

Stoğumuzda olmayan ürünü ürüne ait bilgiler ile çeşitli pazar yerlerinde listeleriz.

Satış gerçekleştikten sonra ürünü tedarikçiden satın alarak satışını yaptığınız müşterinize satıcı sizi gösterecek şekilde kargoluyorsunuz.

İlk düşüncede çok kolay ve sıfırdan başlanacak kolay bir internet geliri elde etme sistemi gibi görülmektedir.

Bu şekilde iş modelleri ile çalıştığınız orana göre uyumlu olmakla birlikte yıllık 1.000 Dolar’dan fazla para elde edenler var.

Bu şekilde gelir elde edenler şahıslar genel olarak Amerika pazarlarda satış yapan kişilerdir.

Makalemizi toparlarken söylemeden edemeyeceğim. Dropshipping ile Ticaret bu kadar basit değil.

Bu tip işleri yapan e-ihracat ile uğraşan satıcıları Telegram AmazonWorkshop topluluğumuza katılabilirsiniz ve aynı link ile arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Sizlerde bu işi ile uğraşan kişiler ile tanışabilir ve bu tarz işlerde yaşadıkları zorluklar yada kazandıkları gelirleri görebilirsiniz.

Temel anlamda Stoksuz Ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermiş olduk. Ancak ileri seviyede bu işi yapmak isteyen dostlarım Dropshipping ile Ticaret yapmadan önce bazı eksikleri tamamlaması gerekmektedir.

Odaklanılması gereken aşamalar

Bu tamamlanması gerekenleri de kısaca özetlemek istiyorum.

Satışa başlamadan önce hangi pazar yerinde satış yapacaksınız. Siteleri tercih ettikten sonra pazar yerine uygun ürünleri bulmanız şarttır. Çünkü bir çaba harcıyorsunuz ve kazanmayı hedefliyorsunuz.

Örnek verecek olursak; eğer Amazon Kanada’da Dropshipping yapacaksanız, amazon ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmalısınız. Amazon’da satıcı hesabı açmak başlı başına bir çaba ister. Bu engelleri aşmak için neler yapmalısınız?

Yada Türkiye’de gittididiyor’de elektronik ticaret yaparak Dropshipping ile Ticaret yapacaksınız. Ön şartları nelerdir. Başka bir örnek ise e-ptt avm. Bu platformda da Dropshipping yapanları rastlamak mümkündür.

Dropshipping nasıl yapılır sorusu temel olarak cevaplanabilir. Ancak Dropshipping E-Ticaret’in nasıl yapıldığını öğrenmek için bizzat Dropshipping yapmış kişilerde iletişim kurarak yardım almanızda fayda var.

Özellikle amazondan amazona Dropshipping yapacaksanız eğer udemy de bulunan eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

Eğitimlere ulaşmak için tıklayınız.

Udemy’de yayınlanan eğitimler için sürekli indirim kuponu oluşturup dağıtıyorum. Bu kuponları Udemy Kuponlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu Stoksuz Ticaret gerçekten kar getiren kazanç olup olmadığını öğrenmek isterseniz bizzat Dropshipping yapanlara nasıl Dropshipping yapıyorsunuz sorusunu amazonworkshop telegram grubundan sorabilirsiniz. 

Daha Önceden Satış Yapan Satıcılar ile İletişim Kurun

Unutmayın ki Dropshipping E-Ticaret Nasıl yapılır sorusunun cevabı hangi platformda Dropshipping yapacağınıza göre değişecektir.

Çünkü her marketlerde farklılaşan kuralları olacaktır. Her bölgelerde satışlarınızın sizlere geri dönme zamanıda değişeceğinden dolayı sıfırdan bu Dropshipping E-Ticaret yapılır mı? Sorusu marketlere göre farklılık gösterecektir.

Bu anlamda video içerikler yada udemy gibi platformlar sizlere yetmiyor ise ve sürekli bir danışman ve eğitmen ile çalışmak isterseniz Bireysel,grup yada Kurumsal Destek alabilirsiniz

Saygılarımla…

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments