Dropshipping Nedir?

İlk Olarak Stoksuz Ticaret Nedir bunu basitten karmaşığa ifade etmemiz gereklidir.

Dropshipping E-Ticaret ile kazanç sağlamak istediğiniz ürünü önceden satmak için listelenir.

Elimizde olmayan ürünü ürün resimleri ile çeşitli pazar yerlerinde satışa çıkartırız.

Satış gerçekleştikten sonra ürünü tedarikçiden temin ederek satışını yaptığınız kişiye sizin bilgileriniz ile gönderiyorsunuz.

İlk bakışta çok kolay ve sıfır bütçe ile yapılacak kolay bir kazanç kapısı gibi gösterilmektedir.

Bu tip yöntemlerle başlangıç bütçeniz ile uygun olmakla birlikte aylık 10.000 Türk Lirası’dan fazla para elde edenler mevcut.

Bu tip kazanç kazananlar insanlar büyük çoğunlukla Yurt dışı pazar yerlerinde satış yapan satıcılardır.

Yazımızı toparlarken söylemeden edemeyeceğim. Dropshipping E-Ticaret bu kadar basit değil.

Bu tarz işleri yapan e-ihracat ile ilgilenen şahısları Telegram AmazonWorkshop grubumuza davet ediyoruz ve aynı link ile çevrenizi davet edebilirsiniz.

Sizlerde bu işi ile uğraşan kişiler ile tanışabilir ve bu tarz işlerde yaşadıkları zorluklar yada kazandıkları gelirleri görebilirsiniz.

Genel anlamda Stoksuz Ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermiş olduk. Ancak ileri seviyede bu işi yapmak isteyen öğrencilerim Dropshipping yapmadan önce bazı tamamlanması gerekenleri tamamlaması gerekmektedir.

Odaklanılması gereken aşamalar

Bu eksikleri de kısaca bahsetmek istiyorum.

Satışa başlamadan önce hangi pazarlarda satış yapacaksınız. İnternet sitelerini tercih ettikten sonra bölgelere uygun ürünleri bulmanız elzemdir. Çünkü bir emek harcıyorsunuz ve kazanmayı istiyorsunuz. 

Örnek verecek olursak; eğer Amazon Singapur’da Dropshipping ile Ticaret yapacaksanız, amazon ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmalısınız. Amazon’da satıcı hesabı açmak başlı başına bir zorluktur. Bu problemleri geçmek için neler yapmalısınız?

Yada Türkiye’de n11’de satış yaparak Dropshipping ile Ticaret yapacaksınız. Ön isterleri nelerdir. Başka bir örnek ise Sahibinden. Bu alanlarda da Dropshipping ile Ticaret yapanları rastlamak mümkündür.

Stoksuz Ticaret nasıl yapılır sorusu basit olarak cevaplanabilir. Ancak Dropshipping E-Ticaret’in nasıl yapıldığını öğrenmek için bizzat Dropshipping yapmış kişilerde iletişim kurarak yardım almanızda fayda var. 

Özellikle amazondan amazona Dropshipping E-Ticaret yapacaksanız eğer udemy de bulunan eğitimlerden faydalanabilirsiniz. 

Eğitimlere ulaşmak için tıklayınız.

Udemy’de yayınlanan eğitimler için sık sık indirim kuponu hazırlayıp paylaşıyorum. Bu kuponları Udemy Kuponlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu Dropshipping E-Ticaret gerçekten ciddi kazanç olup olmadığını bilmek isterseniz bizzat Stoksuz Ticaret yapanlara nasıl Dropshipping yapıyorsunuz sorusunu amazonworkshop telegram grubundan sorabilirsiniz. 

Tecrübeli Satıcılar ile Temas Kurun

Unutmayın ki Dropshipping E-Ticaret Nasıl yapılır sorusunun cevabı hangi platformda Dropshipping yapacağınıza göre değişecektir.

Çünkü her sitelerde farklı kuralları olacaktır. Her marketlerde kazançlarınızın sizlere geri dönme zamanıda değişeceğinden dolayı 0’dan bu Dropshipping E-Ticaret yapılır mı? Sorusu bölgelere göre farklılık gösterecektir.

Bu anlamda video içerikler yada youtube gibi platformlar sizlere yetersiz geliyor ve baştan sona bir danışman ve eğitici ile çalışmak isterseniz Bireysel,grup yada Kurumsal Destek alabilirsiniz

Saygılarımla…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments