Dropshipping E-Ticaret Nedir?

Giriş Olarak Dropshipping Nedir bu ifadeyi sıfırdan başlayarak özetlememiz gerekiyor.

Dropshipping ile Ticaret ile satılacak ürünü öncesinde satmak amacıyla ilanı verilir.

Stoğumuzda olmayan ürünü ürün bilgileri ile çeşitli internet sitelerinde ilan veririz.

Satış gerçekleştikten sonra ürünü temin ederek satışını yaptığınız müşterinize sizin bilgileriniz ile kargoluyorsunuz.

Basit anlatıma göre çok kolay ve sıfır bütçe ile başlanacak meşakkatsiz bir iş modeli gibi tanımlanmaktadır.

Bu şekilde iş modelleri ile çalıştığınız orana göre uygun olmakla birlikte yıllık 1.000 Avro’dan fazla para elde edenler mevcut.

Bu şekilde gelir elde edenler şahıslar genel olarak Amerika marketlerinde satış yapan satıcılardır.

Söyleşimizi toparlarken söylemeden edemeyeceğim. Dropshipping bu kadar meşakkatsiz değil.

Bu tarz işleri yapan e-satış ile ilgilenen satıcıları Telegram AmazonWorkshop topluluğumuza girebilirsiniz ve aynı link ile arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Sizlerde bu işi ile ilgilenen insanlar ile tanışabilir ve bu tarz işlerde yaşadıkları zorluklar yada kazandıkları gelirleri görebilirsiniz.

Basit anlamda Stoksuz Ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermiş olduk. Ancak ileri seviyede bu işi yapmak isteyen öğrencilerim Dropshipping ile Ticaret yapmadan önce bazı noktaları tamamlaması elzemdir.

Odaklanılması gereken noktalar

Bu noktaları de kısaca özetlemek istiyorum.

Satışa başlamadan önce hangi internet sitelerinde satış yapacaksınız. Alanlarda seçtikten sonra internet sitelerine uygun ürünleri bulmanız gerekmektedir. Çünkü bir emek harcıyorsunuz ve karşılığının olmasını bekliyorsunuz. 

Örnek verecek olursak; eğer Amazon Arap Emirliği’da Dropshipping E-Ticaret yapacaksanız, amazon ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmalısınız. Amazon’da satıcı hesabı açmak başlı başına bir çaba ister. Bu zorlukları geçmek için neler yapmalısınız?

Yada Türkiye’de gittididiyor’de ticaret yaparak Stoksuz Ticaret yapacaksınız. Ön isterleri nelerdir. Başka bir örnek ise Sahibinden. Bu platformda da Dropshipping ile Ticaret yapanları rastlamak mümkündür.

Dropshipping ile Ticaret nasıl yapılır sorusu genel olarak cevaplanabilir. Ancak Stoksuz Ticaret’in nasıl yapıldığını öğrenmek için bizzat Dropshipping E-Ticaret yapmış kişilerde iletişim kurarak yardımlaşmanızda fayda var. 

Özellikle amazondan amazona Dropshipping yapacaksanız eğer udemy de bulunan eğitimlerden faydalanabilirsiniz. 

Eğitimlere ulaşmak için tıklayınız.

Udemy’de paylaşılan eğitimler için sürekli indirim kuponu oluşturup dağıtıyorum. Bu kuponları Udemy Kuponlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu Dropshipping E-Ticaret gerçekten kar getiren kazanç olup olmadığını öğrenmek isterseniz bizzat Dropshipping E-Ticaret yapanlara nasıl Stoksuz Ticaret yapıyorsunuz sorusunu amazonworkshop telegram grubundan sorabilirsiniz. 

Daha Önceden Satış Yapan Satıcılar ile Temas Kurun

Unutmayın ki Dropshipping E-Ticaret Nasıl yapılır sorusunun cevabı hangi bölgelerde Stoksuz Ticaret yapacağınıza göre değişecektir.

Çünkü her pazarlarda değişen kuralları olacaktır. Her internet sitelerinde satışlarınızın sizlere geri dönme zamanıda değişeceğinden dolayı sıfırdan bu iş yapılır mı? Sorusu pazar yerine göre değişkenlik gösterecektir.

Bu anlamda video dersler yada youtube gibi platformlar sizlere yetersiz geliyor ve A’dan Z’ye bir danışman ve eğitmen ile çalışmak isterseniz Bireysel,grup yada Kurumsal Destek alabilirsiniz

Saygılarımla…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments