Dropshipping E-Ticaret Nedir?

İlk Olarak Dropshipping ile Ticaret Nedir bunu kolaydan zora özetlememiz gereklidir.

Dropshipping ile Ticaret ile tedarik edebileceğiniz ürünü önceden satışa çıkartılır.

Satın almadığımız ürünü ürüne ait bilgiler ile çeşitli internet sitelerinde satışa çıkartırız.

Satış gerçekleştikten sonra ürünü tedarikçiden alarak sattığınız müşteriye sizin bilgileriniz ile gönderiyorsunuz.

İlk düşüncede çok kolay ve hiç gelirsiz devam ettirilecek basit bir yöntem gibi duruyor.

Bu tip bir iş ile başlangıç bütçeniz ile uyumlu olmakla birlikte günlük 1.000 Euro’dan fazla para kazananlar var.

Bu tip kazanç elde edenler kişiler çoğunlukla Avrupa pazarlarda satış yapan kişilerdir.

Makalemizi özetlerken söylemeden edemeyeceğim. Stoksuz Ticaret bu kadar kolay değil.

Bu tip işleri yapan e-satış ile ilgilenen şahısları Telegram AmazonWorkshop topluluğumuza katılabilirsiniz ve aynı link ile arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Sizlerde bu işi ile ilgilenen kişiler ile tanışabilir ve bu tarz işlerde yaşadıkları zorluklar yada kazandıkları gelirleri görebilirsiniz.

Temel anlamda Dropshipping E-Ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermiş olduk. Ancak ileri seviyede bu işi yapmak isteyen öğrencilerim Dropshipping yapmadan önce bazı tamamlanması gerekenleri tamamlaması şarttır.

Odaklanılması gereken aşamalar

Bu eksikleri de kısaca özetlemek istiyorum.

Satışa başlamadan giriş aşamasında hangi pazar yerinde satış yapacaksınız. Siteleri tercih ettikten sonra pazara uygun ürünleri bulmanız elzemdir. Çünkü bir emek harcıyorsunuz ve para kazanmayı hedefliyorsunuz. 

Örnek verecek olursak; şayet Amazon Amerika’da Dropshipping yapacaksanız, amazon ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmalısınız. Amazon’da satıcı hesabı açmak başlı başına bir zorluktur. Bu zorlukları aşmak için neler yapmanız gerekiyor?

Yada Türkiye’de hepsiburada’de satış yaparak Dropshipping ile Ticaret yapacaksınız. Ön koşulları nelerdir. Başka bir örnek ise e-ptt avm. Bu platformda da Dropshipping ile Ticaret yapanları rastlamak mümkündür.

Dropshipping E-Ticaret nasıl yapılır sorusu temel olarak cevaplanabilir. Ancak Stoksuz Ticaret’in nasıl yapıldığını öğrenmek için bizzat Dropshipping ile Ticaret yapmış kişilerde temas kurarak yardımlaşmanızda fayda var. 

Özellikle amazondan amazona Dropshipping yapacaksanız eğer udemy de bulunan eğitimlerden faydalanabilirsiniz. 

Eğitimlere ulaşmak için tıklayınız.

Udemy’de bulunan eğitimler için sık sık indirim kuponu hazırlayıp dağıtıyorum. Bu kuponları Udemy Kuponlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu Dropshipping ile Ticaret gerçekten ciddi kazanç olup olmadığını bilmek isterseniz bizzat Dropshipping yapanlara nasıl Dropshipping ile Ticaret yapıyorsunuz sorusunu amazonworkshop telegram grubundan sorabilirsiniz. 

Daha Önceden Satış Yapan Satıcılar ile İletişim Kurun

Unutmayın ki Dropshipping E-Ticaret Nasıl yapılır sorusunun cevabı hangi marketlerde Dropshipping yapacağınıza göre değişecektir.

Çünkü her alanlarda değişen kuralları olacaktır. Her sitelerde gelir payınızın sizlere geri dönme zamanıda değişeceğinden dolayı sıfırdan bu iş yapılır mı? Sorusu marketlere göre değişkenlik gösterecektir.

Bu anlamda video dersler yada youtube gibi platformlar sizlere yetmiyor ise ve kesintisiz bir danışman ve eğitici ile çalışmak isterseniz Bireysel,grup yada Kurumsal Destek alabilirsiniz

Saygılarımla…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments