Dropshipping ile Ticaret Ne Demek?

Giriş Olarak Stoksuz Ticaret Nedir bu iş modelini basitten karmaşığa açıklamamız gereklidir.

Stoksuz Ticaret ile ürünü önceden satmak için internet sitesine eklenir.

Elimizde olmayan ürünü ürün bilgileri ile çeşitli sosyal medya platformlarında listeleriz.

Satış gerçekleştikten sonra ürünü tedarikçiden satın alarak sattığınız müşteriye sizin bilgileriniz ile gönderiyorsunuz.

İlk bakışta çok güzel ve sıfır bütçe ile başlanacak meşakkatsiz bir iş modeli gibi görülmektedir.

Bu şekilde yöntemlerle çalıştığınız orana göre uygun olmakla birlikte haftalık 10.000 TL’dan fazla gelir kazananlar var.

Bu şekilde para kazananlar kişiler çoğunlukla Amerika pazarlarda satış yapan kişilerdir.

Makalemizi toparlarken söylemeden edemeyeceğim. Dropshipping ile Ticaret bu kadar meşakkatsiz değil.

Bu şekilde işleri yapan e-ihracat ile uğraşan insanları Telegram AmazonWorkshop grubumuza girebilirsiniz ve aynı link ile arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Sizlerde bu işi ile ilgilenen şahıslar ile tanışabilir ve bu tarz işlerde yaşadıkları zorluklar yada kazandıkları gelirleri görebilirsiniz.

Basit anlamda Dropshipping ile Ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap vermiş olduk. Ancak ileri seviyede bu işi yapmak isteyen arkadaşlarım Dropshipping E-Ticaret yapmadan önce bazı noktaları tamamlaması elzemdir.

Odaklanılması gereken aşamalar

Bu eksikleri de kısaca özetlemek istiyorum.

Satışa başlamadan giriş aşamasında hangi pazarlarda satış yapacaksınız. Marketleri tercih ettikten sonra pazar yerine uygun ürünleri bulmanız şarttır. Çünkü bir emek harcıyorsunuz ve gelir elde etmeyi hedefliyorsunuz. 

Örnek verecek olursak; şayet Amazon Almanya’da Dropshipping E-Ticaret yapacaksanız, amazon ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Amazon’da satıcı hesabı açmak başlı başına bir çaba ister. Bu engelleri geçmek için neler yapmanız gerekiyor?

Yada Türkiye’de gittididiyor’de ticaret yaparak Dropshipping E-Ticaret yapacaksınız. Ön koşulları nelerdir. Başka bir örnek ise Sahibinden. Bu platformda da Dropshipping ile Ticaret yapanları denk gelmek mümkündür.

Dropshipping nasıl yapılır sorusu genel olarak cevaplanabilir. Ancak Dropshipping ile Ticaret’in nasıl yapıldığını öğrenmek için bizzat Dropshipping ile Ticaret yapmış kişilerde temas kurarak yardım almanızda fayda var. 

Özellikle amazondan amazona Dropshipping yapacaksanız eğer udemy de bulunan eğitimlerden faydalanabilirsiniz. 

Eğitimlere ulaşmak için tıklayınız.

Udemy’de paylaşılan eğitimler için sürekli indirim kuponu oluşturup dağıtıyorum. Bu kuponları Udemy Kuponlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu Dropshipping gerçekten kar getiren kazanç olup olmadığını görmek isterseniz bizzat Dropshipping yapanlara nasıl Stoksuz Ticaret yapıyorsunuz sorusunu amazonworkshop telegram grubundan sorabilirsiniz. 

Tecrübeli Satıcılar ile Temas Kurun

Unutmayın ki Dropshipping Nasıl yapılır sorusunun cevabı hangi pazar yerinde Stoksuz Ticaret yapacağınıza göre değişecektir.

Çünkü her pazarlarda değişen kuralları olacaktır. Her marketlerde satışlarınızın sizlere yatırılma zamanıda değişeceğinden dolayı 0’dan bu Dropshipping ile Ticaret yapılır mı? Sorusu pazar yerine göre farklılık gösterecektir.

Bu anlamda video içerikler yada youtube gibi platformlar sizlere yetmiyor ise ve A’dan Z’ye bir danışman ve eğitmen ile çalışmak isterseniz Bireysel,grup yada Kurumsal Destek alabilirsiniz

Saygılarımla…

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments