Amazondan Amazona Dropshipping

Bildiğiniz gibi dropshipping stoksuz bir satış sistemidir. Bizler bu sistemin sıfırdan başlanacak bir iş modeli olmadığını da defalarca dile getirdik. Hele hele amazondan amazona dropshipping için. Peki nedir amazondan amazona dropshipping.

Amazondan amazona dropshipping bir amazon mağazasında olan bir ürünü başka bir amazon mağazasında ürünü satın almadan önce satmak için listeleme ile başlayan bir süreçtir. Bu süreçte genellikle amazon.com global mağazadan ürünlerin bilgileri alınarak diğer amazon marketlerine yüklenerek gerçekleştirilir. Bu sistemde önce ürünü satışını gerçekleştirirsiniz sonrasında ise ürünü amazon.com’dan satın alarak ara depoya yönlendirip (yada direk müşteriye) ürünün satışını gerçekleştirirsiniz. Satıştan elde ettiğiniz ciro sizin amazon hesabınızda bekler. Bu kazanç sizlere müşteri ürünü teslim aldıktan 7 gün sonra ödeme olarak yansımaktadır. Bu şekilde var olan bir beklemeden dolayı ortalama olarak kargo süresi ve 7 günlük bekleme de dahil kazançlarınız 20-25 gün sonra hesabınıza yansıyacaktır. Bu da bir kredi kartı döneminde sizi kurtarıyor gibi görülse de çok satış yapıyorsanız sürekli ürün almanız anlamına gelmektedir. Bu yüzden sizin 2-3 ay satışlarınızı çevirebilecek bir nakit bütçe ile bu sistemi desteklemeniz gerekmektedir.

 

Bu iş süreci Zor Mu?

İşin zorluk kolaylık durumuna geldiğimizde günümüzde insanlar 10 binlerce ürünü çeşitli mağazalara yükleyerek amazondan amazona dropshipping yapıyor. Bu süreci manuel olarak tek tek yürütmeniz yada amazon seller dashboard da size sunulan sistemler ile yapabilmeniz neredeyse imkansızdır. Bunun için aracı bu işe yardımcı amazonun uzaktan kumandası diyebileceğimiz yazılımları kullanıyoruz. Bunlardan en etkin olan yazılım ise sellerrunning yazılımıdır.  Yazılım için %20 indirimli almak isterseniz Udemy de bulunan Amazondan Amazona dropshipping eğitimini bitirmeniz gerekmektedir.

Gerçekten Kazanç Varmı?

Bu soruya sellerrunning yazılımının yayınladığı istatistik ile cevap vermek istiyorum.

Yayınlanan verilere göre Ocak 2020 tarihi itibari ile ilk 6 aylık dönemde Sellerrunning yazılımını kullanan kişilerin toplam elde ettiği CİRO 91.168.480 Türk Lirasıdır. Toplam Elde edilen Kar ise 23.046.712 Türk Lirası’dır. Bu kazanç ülkemize bu yazılımın sunduğu kolaylıklar sayesinde girmiş bulunmaktadır. Buradan yazılımı da tanıtmak bizim boynumuzun borcudur. Ülkemizde bu kazançları sağlayan kişilerin arasında üniversite’den mezun olmamış gençleri de görmek ayrıca bir gurur kaynağıdır.

Bu verilerin içerisinde hesabını sonradan yazılımı kullanmaktan vazgeçen kişilerin de dahil edilmediği hatırlatılmış durumdadır.

 

Bu verilere ilave olarak kendi kazançlarımdan yola çıkarak sizlere bu işin yapılabilirliğini göstermek istiyorum.

 

 

Bu videonun konusu farklı olmakla birlikte Amazon Kanada’da yaptığımız satışlara ait bir dönemin verileri yayınlanmıştır. Bu verileri kendi hesabıma yansıyan değerler olduğu için sellerrunning yazılımının yayınladığı verilere güveniyor ve inanıyorum.

 

Hiç Mi Risk Yok?

Genel olarak neredeyse yüksek kar getiren tüm işlemlerde yüksek riskte mevcuttur. Amazondan amazona dropshipping de ise en yüksek risk hesabınızın suspend olup kapanması durumudur. Bu durum çok fazla ürünün yönetildiğinden ve bu ürünlerde trademark,copyright ve patent problemleri olduğundan kaynaklandığı gibi amazon satıcısının yeterli derecede kaliteli hizmet sunmaması iadeleri yönetmemesi ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmamasından da kaynaklanmaktadır. Benim kendi başıma gelen suspend durumlarını kendi kendime çözüme kavuşturdum ve bu süreci de sizler için bir eğitim fırsatına çevirebildim. Eğitime ulaşmak için Tıklayınız.

Ayrıca youtube üzerinden yayınladığım videolar içerisinde suspend durumundan nasıl kurtulduğumu da gösterdiğim videolar mevcut. bunlardan birisini aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

Sonuç

Amazondan amazona dropshipping gerçekten para kazandıran bir iş modelimidir? Evet. Para kazandıran bir iş modelidir. Ancak bu işin düzgün yapılabilmesi de siz satıcılara kalmış bir durumdur. Kendinizi geliştirip yeterince efor sarf ederseniz çok güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

 

Saygılar

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments