Amazon Hesabınızda Kırmızı Bayrak

Bu şekilde bir ifade olduğunda hemen korkmamak gerek. Ancak genel itibari ile bu uyarı sizin hesabınızda ya güvenlik kaynaklı bir durum olduğunu yada hesabınızın suspend olduğunu göstermektedir. 

 

Suspend Ne Demek?

Amazon kendi standartlarını korumak adına satıcılarını belirli konularda disipline etmek istemektedir. Bu yüzden kurallara aykırı davranan satıcıları tespit etmek adına belirli yaptırımları vardır. Bu yaptırımların en korkutucu olanı Suspend etmektir.

Suspend Olduğumda Neler Olur?

Öncelikli olarak amazon satıcı hesabınız askıya alınır. Satış yapamazsınız.  İyi oldu satmayayım diyebilirsiniz. Ama asıl problem şurada. Daha önce yaptığınız satışların kazançlarını da alamazsınız. Bu durum daha çok amazondan amazona dropshipping yapan kişilerin başına gelmektedir. Ancak yinede çözümsüz değildir.

Amazon Sizden Appeal İsteyecek.

Bu appeal ile sizler amazonun almış olduğu suspend kararına itiraz ediyorsunuz aslında. Aynı zamanda amazonu anladığınızı ve problemin ne olduğunu açıklayarak bu problemden kurtulmak için neler yaptığınızı ve gelecekte bunu yaşamamak adına neler yapmanız gerektiğini anlatıyorsunuz. 

Bu süreci Danışman İle Aşmak

Burada süreci danışmanlara 500$ civarında ödemeler yaparak aşmaya çalışanlar var. Bazıları başarılı olurken bazıları olamıyor. Çünkü danışmanların da aslında sizlere garanti verebilme gibi bir durumları yok. Amazon hesabı açar amazon kapatır. Burada bazı danışmanlar sadece ingilizce bilgisini kullanarak sizlere yardımcı oluyor. Bazıları ise hem amazondan anlıyor hem de ingilizceleri var. Bir takım danışmanlar ise hiç bir şeyden anlamıyor ve Satıcı hesabınızı işin içinden çıkılmaz hallere sokabiliyor. 

Bu süreci kendim aşabilirmiyim?

Bu süreci tabi ki kendiniz aşabilirsiniz. Ancak biraz ingilizce nizi geliştirmeniz gerekli.  Ama asıl önemlisi amazon ile ilgili trademark, copyright ve patent ile ilgili konulara hakim olmalısınız. Amazon hesap sağlığı parametlerelerini okumalı ve problemleri anında suspend olmadan önce çözmelisiniz. Her zaman diyorum. Bilgi çağındayız. Bilgi Güçtür.

Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim?

Sizler için hazırlamış olduğum eğitimi sonuna kadar takip etmenizi öneriyorum. Ayrıca bu eğitimi suspend olmadan önce alırsanız belkide bu süreci yaşamadan daha bilgili bir şekilde hayatınıza devam edeceksiniz. Yada başınıza geldiği taktirde nasıl başa çıkacağınızı biliyor olacaksınız.

Eğitimi indirimli Almak İçin

Aşağıdaki butonu takip ederek eğitimi almanız halinde sizlerin hazırlamış olduğu 5 adet appeal ta bizzat tarafımdan incelenerek sizlere bu süreçte destek olmaya çalışacağım. İndirim butonunu tıklayarak taksitli şekilde ulaşabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments