Amazona ilk başladığım yıllarda FBA sistemi ila satışlarıma başladım. Tabi bunlardan çok daha önceleri var ancak konumuz şu an dropshipping. Dropshipping bildiğiniz gibi çok farklı türlerde yapılıyor. Ben amazondan amazona dropshipping yapıyorum.

İlk Dönemleri

 Bu iş için ilk başlarda ürün yükleme dönemi de diyebiliriz. Hesabınız yeterince olgunlaştı ise yani eski bir hesap ise biraz daha hızlı ürün yüklemesi yapabilirsiniz. Benim kullandığım hesap 2 yıllık bir amazon satıcı hesabı olduğundan dolayı çok riskli hareketlerde bulunacak şekilde ürün yüklemesi yaptım. Çünkü biliyordum ki bu şekilde gidersem bir süre sonra suspend olurum. Suspend olduğumda da siz arkadaşlarım için suspend eğitimi hazırlamak gibi bir gayem vardı. Harcadığım zamana gelecek olursak bir çok kategoriye giriş yaparak farklı farklı kategorilerde günde 1000 civarında ürünü sellerrunning yazılımınına aktardım. Bu yazılım ürünleri filtreden geçirdi ve amazon seller a ürünleri aktardı. Bu süreçte bir taraftan ürünlerimizi yükleme bir taraftan gelen siparişler, iadeler gibi durumlarla uğraşma derken bir hayli zamanımı harcadım. Nerede ise 9-5 bu iş için vakit harcadım. 

Geliştirme Dönemi

Bu dönemde ürün yüklemeleri azaldı. Ancak Son çeyrek dönemine girileceğinden dolayıdır ki daha fazla ürün yüklemek istedim. 100.000 ürün hedefi ile sürekli ürün yüklemeye devam ettim. Bu süreçte Türkiye deki bankalar sıkıntı çıkarttı. Amazon alıcı hesapları problem çıkartmaya başladı. VDS sunucuları ile birden fazla alıcı hesabı ile bu işimizde ilerlemeye başladık. Hatta udemy öğrencilerimiz için VDS sunucuları konusunda indirim taleplerimiz oldu. 

İlerletme Dönemi

Suspend olduğum süreç ve sonrasıdır. Bu süreçte hesabımı 3500 Kanada doları bloke de kalacak şekilde amazon suspendi oldum. Toplamda bana 10 ASIN sorulmasına rağmen hesap sağlığımda 32 adet IP complaint mevcuttu. Hesabımı suspend’den kurtulması ile birlikte artık Suspend üzerine Trademark Copyright ve Patent gibi değerli bir eğitim ortaya çıktı.  Artık normal bir şekilde ilerleyebilirdim. Yine agresif bir tavır sergilesem de eskisi kadar sert gitmiyordum. 25.000 ürün ile satışlarımıza devam ettik. Ocak 2020 ayı geldiği gibi yeni yılın bereketi ile Everything is Online isimli Delaware şirketimizi kurmuş oldum. Şirket kurulumu sonrası ise 50.000 ürün seviyesine yükseltme kararı aldım. Şu anda envanterimde 50.000 ürün mevcut. Harcadığımız zamana gelince ise ürün yüklemeler dışında siparişler için günlük 2 saat maksimum zamanımı harcıyorum. Ürün yüklemeler tabiki biraz vaktimi aldı.

Rütin Dönemi

Şuanda Amazondan Amazona dropshipping iş modelini rütin bir iş şekline getirdim. Günlük olarak sabah kahvaltı sonrasında Siparişlerimi gönderiyorum, iadeler ile ilgileniyorum. Bu yaklaşık olarak 2 saatimi alıyorm. Eğer IP complaintler mevcut ise onlar ile ilgili rütine uygun şekilde en fazla 1 saatimi harcıyorum. Sonrasında tabiki vaktimi boşa harcamıyorum. Diğer iş kollarımda çalışmalarım devam ediyor. Pasif gelir oluşturmak için çalışmalarım da devam ediyor.

Amazondan Amazona Dropshipping

  • Giriş Marjı Olarak FBA gibi Yatırım yapmanızı gerektirmez
  • Ürün Analiz Yazılımlarına Para Ödemeniz Gerekmez
  • İşlerinizi Kolaylaştıracak Yazılım Kullanabilirsiniz
  • Kısa Zamanda Yüksek Gelirler Elde Edebilirsiniz
  • Siparişler İadeler Sizin İçin Çocuk Oyuncağı
  • FBA yapacak ürünü Direk Satış Yaparken Bulabilirsiniz
  • Retail Arbitrage yada FBA sistemine Geçiş Yapabilirsiniz
  • Kullanılan Yazılımlar için İndirim Alabilirsiniz.
  • Adım Adım Öğrenmek İsterseniz Bu kurs Size Göre

Kurs İnceleme ve Satın Al

Udemy Üzerinen Satın Al

İade Garantisi

Udemy üzerinden satın alınan kurslar 30 gün içerisine iade edilebilmektedir. İade şartları için udemy internet sitesi politikalarına göz atınız.

Kurs Eğitmeni

Selçuk GÖKTAŞ

Online Marketer Code Developer

Dumlupınar Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans programını bitirdikten sonra hayalim olan yazılım ile online ticaret alanında eğitimlere başladım. Halen aktif olduğum ve mentörlüğünü yaptığım alanlar:

1- Amazon FBA

2- Amazon FBM ve Dropshipping

3-Amazon AWS – Vultr – Digital Ocean – Microsoft Azure

4- Amazon Affiliate Marketing

5- Shopify Mağaza Kurulumu

6- WordPress Site Kurulumu

7- Woocommerce Mağaza Kurulumu

8- Clickbank Affiliate Marketing

9- Chrome Extention Geliştirme

10- Facebook Reklamcılığı

11- İnstagram Reklamcılığı

12- Raspberry Pi programlama ve proje geliştirme

13- Python

14- Kali Linux ve diğer Linux dağıtımları

15- Oracle Solaris 11.1 Sistem Yöneticiliği

şeklinde listemiz uzayıp gidiyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments