Neden Alıcı ve Satıcı Hesabı Ayrı

Amazon’da dropshipping yapmak için 2 farklı bilgisayar, 2 farklı internet, 2 farklı kredi kartı, 2 farklı mac addresi ve 2 farklı IP gibi ihtiyaçlarınız var. Peki Neden?

Amazon dropshipping politikalarına göre online bir satıcıdan ürün alarak ürünü doğrudan satın alan kişiye göndermeniz yasaktır.

 

Evde bu İmkanı Nasıl Bulabilirim

Tabiki her evde hem alıcı hem satıcı hesabı için 2 farklı bilgisayar bulunmuyor. Bunu nasıl tedarik ederim derseniz yardıma Virtual Private Server (VPS) ler çıkıyor. Dikkat edelim VPN’ değil VPS. Çünkü VPN (Virtual Private Network) Sanal Özel Ağdır size yeni bir bilgisayar lazım. 

Bu bilgisayarlara uzaktan erişim sağlayarak kolaylıkla 2nci hesabınızı (alıcı) açabilirsiniz.

VPS Nereden Alabilrim

VPS için birkaç firma olmakla birlikte hem kullanım kolaylığı hem de uygun fiyatlarından dolayı ben Vultr sistemini kullanıyorum. Daha önce Amazon AWS sistemini de kullandım hatta 1 yıl ücretsiz size EC2 Cloud Hosting veriyor ve bunu kullanabiliyorsunuz. Ancak bunu ayarlamak ve kullanmak görüldüğü kadar basit değil. Yani herkes kolay kolay yapamaz. İsterseniz 1 yıl ücretsiz kullanabilirsiniz.

Bu ve bunlar gibi bir çok platform bulunmaktadır. Uzun yıllardır bu tarz sistemlerde internet serverları kurdum, web siteleri yayınladım. Herkesin kolaylıkla yapabileceği ve uygun ve yeterli hıza sahip cihazlar vultr sisteminde mevcut.

Vultr 50$ Deneme Hediyesi

Deneme hediyesi diyorlar çünkü yaklaşık olarak 2-3 ay sonra bu 50$’ın kullanılmayan kısmı kesiliyor. (Benden kesildiği gibi).

Peki bu 50$ hediyeyi almak için ne gerekiyor? 

En az 25 $ yükleme yaptığınızda 50$ hediyeniz tanımlanıyor. Bu sırada birden fazla alıcı hesabı için ayrı ayrı bilgisayar kurup dropshipping yaptığınız hesap için Feedback lerinizi arttırabilirsiniz.(Biz değerlendiremedik bu fırsatı)

Eğer 25$ yükleyecek durumda değişseniz sadece 1-2 ay bu hesapları kullanacaksanız eğer direk vultr sitesine gidip başvuru yapabilirsiniz.

Amazon AWS Ücretsiz

Amazon ile bu VPS’leri ücretsiz 1 yıl için alabileceğimizi söylemiştik. Burada bir problem var yanlız. Amazon Alıcı hesabı için amazon AWS’yi kullanmak da ayrı bir risk faktörüdür. Çünkü bu VPS’ler için ayrılmış İp bloklarını amazon muhtemelen biliyordur ve size problem oluşturabilir. Ayrıca Panelin kullanımı çok detaylı herkes aynı beceriyi gösteremeyebilir.

Vultr Windows Kurulumu

Eğitim içeriğinde adım adım anlattığım için buraya kurulum videosu eklemeyeceğim. Sadece eğitim’de indirmemiz gereken bir İSO Dosyası var idi. Windows 10 Pro Deneme versiyonu bu iso dosyasını aşağıdaki butonu kullanarak indirebilirsiniz.

Sonuç

Hesap açtıktan sonra avantajlı fiyatlarla kargonuzu gönderebilmek ve belirli üyelere has yapılan indirimlerden faydalanabilmek için amazonda açabileceğiniz hesapları ilgili yazımızda inceledik.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments