Corona Virüsünün sağlık açısından etkilerini bir tarafa bırakıyorum. Ekonomik etkileri çok çok fazla oldu. Özetlersek Çin’de hayat durdu. Çinden firmalar ya gönderim yapmadı. Yada ürünleri gönderdiği ülkeler ürünlerini kabul etmedi. 

Corona Virusü Konusunda Satışlarda Artış

Corona virüsü E-ticarete olumlu olarak yansıdı. Bunun nedeni elbetteki insanların self isolation şeklinde adlandırılan kendini toplumdan izole etme çabasının bir sonucu olarak ortaya çıktı.  

Amazon bu konuda biraz hazırlıksız yakalandı.

Amazon her ne kadar hazırlıklı olduğunu iddia etse de satışlara yetişme, personel sayısı, depo kapasitesi gibi nedenlerden dolayı Corona Virüsünün etkisini karşılayamadı. bu sebepten dolayı FBA olarak amazona gönderilen ürünlerde önceliklendirme yapacağını açıkladı. 

Bu haber FBA yapanları Nasıl Etkileyecek?

Malesef FBA yapan arkadaşlarım bu durumdan olumsuz etkilendiler. Çünkü hali hazırda amazona gönderdikleri ürünler yolda olan ürünlerin satışa çıkma süresi biraz uzayacak. Bu durumda satışları self – isolation müşterilere göndermede zorluk yaşayacaklar. Hali hazırda ürünü amazon FBA deposunda olanlar için bir çok kişi yeni ürün gönderemeyeceği için Sales Rank istenilen oranda olmayan satıcılar dahi ürünlerini satıp bitirebilecekler. Yani normal durumda hiç satış almayan listelerde bile satışların başlayacağını umut ediyorum.  Ürünlerini henüz göndermemiş hatta yaptırmış fabrikada bekleyenler amazon kargo planı hazırlamaya izin vermediğinden dolayı ürünlerini gönderemeyecekler. Ancak ABD’de bir depo ayarlayabilirseniz siz de bu alışveriş çılgınlığından nasibinizi FBA değil FBM olarak alabilirsiniz. Tabiki gönderdiğiniz deponun fulfilment özelliği olmasına özen gösteriniz.

Bu haber FBM / Droopshipping yapanları Nasıl Etkileyecek?

FBM durumunu dropshipping ve FBM olarak ikiye ayırmamız gerek. Çünkü kendi mağazasından, Türkiye’den, Amerika’dan yada Çinden FBM yapanlar mevcut. Bu durumda satışları FBA ürünlerin azalması ile hızlanacağını düşünüyorum. Ancak Amazon’dan Amazona Dropshipping yapanlar için bir çoğu FBA satıcıdan alarak amazon’un diğer bölgelerinde satış yaptığından dolayı sattıkları ürünü bulamama problemi ile karşı karşıya kalabilirler. Toplu ürün yükleme yazılımları ile ürünlerinizi yüklerken göreceksiniz ki birçok ürününüz FBA filtreniz açık ise kriteri karşılamayan kısmına düşecektir. Eğer bu tarz ürünleri satarak bu durumda satışlarınızı yapmak isterseniz sizlere tavsiyem öncelikle yükleyeceğiniz ürünlerin kargo sürelerini dikkatlice kontrol edin. Daha sonra FBM satıcılarıdan FBM olarak listeleme gerçekleştirin. Aksi taktirde sizin 15 -20 günde teslim var sözünüz ile sizden ürün alan müşterilerinize ürünleriniz 40 günde ulaşır ise bu sizler için büyük problemler çıkartacaktır.

Amazondan Amazona Dropshipping

  • Giriş Marjı Olarak FBA gibi Yatırım yapmanızı gerektirmez
  • Ürün Analiz Yazılımlarına Para Ödemeniz Gerekmez
  • İşlerinizi Kolaylaştıracak Yazılım Kullanabilirsiniz
  • Kısa Zamanda Yüksek Gelirler Elde Edebilirsiniz
  • Siparişler İadeler Sizin İçin Çocuk Oyuncağı
  • FBA yapacak ürünü Direk Satış Yaparken Bulabilirsiniz
  • Retail Arbitrage yada FBA sistemine Geçiş Yapabilirsiniz
  • Kullanılan Yazılımlar için İndirim Alabilirsiniz.
  • Adım Adım Öğrenmek İsterseniz Bu kurs Size Göre

Kurs İnceleme ve Satın Al

Udemy Üzerinen Satın Al

İade Garantisi

Udemy üzerinden satın alınan kurslar 30 gün içerisine iade edilebilmektedir. İade şartları için udemy internet sitesi politikalarına göz atınız.

Kurs Eğitmeni

Selçuk GÖKTAŞ

Online Marketer Code Developer

Dumlupınar Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans programını bitirdikten sonra hayalim olan yazılım ile online ticaret alanında eğitimlere başladım. Halen aktif olduğum ve mentörlüğünü yaptığım alanlar:

1- Amazon FBA

2- Amazon FBM ve Dropshipping

3-Amazon AWS – Vultr – Digital Ocean – Microsoft Azure

4- Amazon Affiliate Marketing

5- Shopify Mağaza Kurulumu

6- WordPress Site Kurulumu

7- Woocommerce Mağaza Kurulumu

8- Clickbank Affiliate Marketing

9- Chrome Extention Geliştirme

10- Facebook Reklamcılığı

11- İnstagram Reklamcılığı

12- Raspberry Pi programlama ve proje geliştirme

13- Python

14- Kali Linux ve diğer Linux dağıtımları

15- Oracle Solaris 11.1 Sistem Yöneticiliği

şeklinde listemiz uzayıp gidiyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments