Amazonda FBA

Amazonda satış yapabilmek için uygun bir bütçeye sahip olmanız gerekiyor. Bu bütçe sadece ürün maliyetleri değil aynı zamanda lansman giderlerinizi de eklemeniz gerekiyor.

Kısacası FBA programında satış için güzel bir bütçeye ihtiyacınız var.

Ayrıca Amazon FBA’de güzel satış yapabilmek için doğru ürün bulmak çok önemlidir. Doğru ürünü bulabilmek için ürün analiz programlarını kullanmanız yeterli değildir. Çünkü piyasadaki bir çok satıcı aynı yöntemler ile ürün bulup satmaya çalışıyor. Bunlara ilave olarak yazılımlar geçmiş istatistikleri göstermektedir. İstatistikler de trend analizi yapmak mümkün değildir.

Amazonda Dropshipping

Dropshipping amazon için düşünüldüğünde bildiğimiz anlamda dropshipping tam olarak geçerli değil. Amazon FBA kadar olmasa da yine dropshipping de belli bir bütçe sahibi olmanız gerekiyor. 

Dropshipping iki türlü yapılmaktadır. Birinci türü tüm herkesin yaptığı gibi 1000’lerce ürün yükleyerek her ürün için risk almaktır.

İkinci türü ise 1-2 adet ürünle FBA testi yada 1-2 adet ürünle dropshipping’e devam etmektir. Bu iki yöntem içinde doğru ürün ile yola çıkmak gerekmektedir. Çünkü diğer grubun yaptığı gibi 1000’lerce ürünün satışından elde edilen kardan daha fazla kar elde etmek mümkündür.

[Öneri] Amazon Affiliate Marketing

Hedefinizde amazonda satış yapmak var ise bir kategoriye odaklanarak amazon affiliate marketing’e odaklanıp ardından ürün test aşamasında amazon dropshipping ve sonrasında amazon FBA yapmanızı daha uygun bir iş modeli oluşturmanızı ve sürdürülebilirliğinizi arttırmanızı sağlayacaktır.

Bu sürede oluşturduğunuz platformlarda kategoriniz ile ilgili trafik toparlayabileceksiniz.

Bu trafiği ise ileride lansman aşamasında yada dropshipping yaparken kazanca dönüştürebileceksiniz.

Sırası ile;

  • Amazon Affiliate Marketing, trafik oluşturma ve abone edinme
  • Dropshipping ile karınızı arttırma
  • Amazon FBA programına giriş

Amazon Affiliate Marketing Udemy Eğitimi

Udemy üzerinden satın alınan kurslar için 30 gün içerisinde memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz. İade politikaları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi udemy internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Eğitici Bilgileri

Selçuk GÖKTAŞ

Online Marketer Code Developer

Yazılım ve Yönetim organizasyon temelli bir biyografiden sonra bu iki alan üzerine eğitimler hazırlayarak siz değerli öğrencilerime sunmaya karar verdim.

Halen aktif olduğum ve mentörlüğünü yaptığım alanlar:

1- Amazon FBA

2- Amazon FBM ve Dropshipping

3-Amazon AWS

4- Amazon Affiliate Marketing

5- Shopify Mağaza Kurulumu

6- WordPress Site Kurulumu

7- Woocommerce Mağaza Kurulumu

8- Clickbank Affiliate Marketing

9- Chrome Extention Geliştirme

10- Facebook Reklamcılığı

11- İnstagram Reklamcılığı

12- Raspberry Pi

13- Python

14- Kali Linux

şeklinde listemiz uzayıp gidiyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments