Amazonda her ürünün bir barkodu vardır. Peki dropshipping yaparken benim bu barkodlara ihtiyacım varmı? Nereden Temin ederim gibi aklınızda düşünceler var ise gelin bu yazımıza göz atın.

Amazonda Kullanılan Barkodlar Nelerdir?

Amazonda bir ürünün satılabilmesi için uluslararası geçerliliği olan barkodlar ile ürün markasının eşleştirilerek ürünün satılması gerekmektedir. Genel olarak Amazon Kuzey Amerika Bölgesi için UPC/EAN gibi barkod tipleri kabul görmektedir. Bunlara ilave olarak Amazonun kendi içinde ASIN kodu ile ürünler anılır. Bu ASIN kodu da bir barkoda karşılık gelmektedir. Bunlara ilave bir de kutu barkodu mevcuttur. Bunları ayrıntılı olarak açıkmalaya çalışalım.

UPC/EAN Gibi Barkodlar Nereden Temin Edilir Nasıl Kullanılır?

Amazonda Private label olarak bir marka oluşturarak satış yapmayı planlıyorsanız eğer UPC yada EAN gibi barkodlara ihtiyacınız olacaktır. Bu tarz barkodlar EBAY de toplu şekilde çok uygun fiyatlarda satılmakla birlikte problemli bir iştir. Satın aldığınız barkodlar geçersiz olabilir. Bunun için sizlere tavsiyemiz Speedybarcod sitesinden bir barkod temin etmenizdir. Bu aldığınız barkodu sadece ürün listingini oluştururken marka ile barkodu eşleştirirken kullanacaksınız.

Kutu Barkodu Nedir?

Amazonda FBA şeklinde satış yapacaksanız eğer ürünlerinizi amazonun fulfilment deposuna göndermeniz gerekmektedir. Ürünlerinizi gönderirken belirli miktarlarda gönderim yapacaksınız. Bu gönderimi yaparken ürünlerinizi bir kutuya koymanız gerekecek.  Bu kutulara ürünlerinizi koyduktan sonra bu kutunun üzerine amazonun kargo planlı yaparken sizlere verdiği kutu barkodlarını yapıştırmanız gerekecektir.

ASIN Nedir Nasıl Kullanılır?

ASIN amazon  içinde kullanılan bir kod olup ayrıca her ürünün üzerinde yapıştırılan barkoddur. Eğer FBA yapacaksanız ürünlerinizi göndermek için kargo planı yaparken ürün adedi kadar sizlere amazon tarafından verilen bu barkodları yapıştırmanız gerekmektedir. 

Dropshipping için ASIN Yada UPC gibi barkodlar Gereklimi?

Dropshipping yaparken eğer ürününüz amazonda hali hazırda yok ise siz private label gibi ürünü amazona eklemeniz gerekecektir. Bu durumda UPC gibi barkodları satın alarak ürünleri tek tek manuel eklemeniz gerekecektir. Ancak Amazondan amazona dropshipping yapacaksanız bu ürünler hali hazırda amazonda olan ürünler olacaktır. Yani daha önceden UPC gibi bilgileri amazona kayıt edilmiş ürünler olacaktır. Bu durumda sizler sadece ASIN kodunu kullanarak ürüne fiyat teklifi vererek satışa çıkartmış olacaksınız. 

Amazondan Amazona Dropshipping

  • Giriş Marjı Olarak FBA gibi Yatırım yapmanızı gerektirmez
  • Ürün Analiz Yazılımlarına Para Ödemeniz Gerekmez
  • İşlerinizi Kolaylaştıracak Yazılım Kullanabilirsiniz
  • Kısa Zamanda Yüksek Gelirler Elde Edebilirsiniz
  • Siparişler İadeler Sizin İçin Çocuk Oyuncağı
  • FBA yapacak ürünü Direk Satış Yaparken Bulabilirsiniz
  • Retail Arbitrage yada FBA sistemine Geçiş Yapabilirsiniz
  • Kullanılan Yazılımlar için İndirim Alabilirsiniz.
  • Adım Adım Öğrenmek İsterseniz Bu kurs Size Göre

Kurs İnceleme ve Satın Al

Udemy Üzerinen Satın Al

İade Garantisi

Udemy üzerinden satın alınan kurslar 30 gün içerisine iade edilebilmektedir. İade şartları için udemy internet sitesi politikalarına göz atınız.

Kurs Eğitmeni

Selçuk GÖKTAŞ

Online Marketer Code Developer

Dumlupınar Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans programını bitirdikten sonra hayalim olan yazılım ile online ticaret alanında eğitimlere başladım. Halen aktif olduğum ve mentörlüğünü yaptığım alanlar:

1- Amazon FBA

2- Amazon FBM ve Dropshipping

3-Amazon AWS – Vultr – Digital Ocean – Microsoft Azure

4- Amazon Affiliate Marketing

5- Shopify Mağaza Kurulumu

6- WordPress Site Kurulumu

7- Woocommerce Mağaza Kurulumu

8- Clickbank Affiliate Marketing

9- Chrome Extention Geliştirme

10- Facebook Reklamcılığı

11- İnstagram Reklamcılığı

12- Raspberry Pi programlama ve proje geliştirme

13- Python

14- Kali Linux ve diğer Linux dağıtımları

15- Oracle Solaris 11.1 Sistem Yöneticiliği

şeklinde listemiz uzayıp gidiyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments