Amazon Kanada Oyuncak

Oyuncak kategorisi bir çok ülkede çok ciddi satışların yapıldığı bir alandır. Ancak sağlık standartları açısından bu kategorilerde gelişi güzel satıcıların satış yapması da bir çok ülkede engellenmektedir.

Ülkelerden de ziyade Amazon sitesi müşteri memnuniyeti en yüksek olan bir e-ticaret platformudur. Bu tarz durumlarda ABD yönetiminden bile daha erken tavır alıp tepki göstermektedir.

 

Oyuncak Kategorisi

Yukarıdaki yazıdan da anlaşıldığı gibi Amazon her pazar yerinde oyuncak ile ilgili ciddi önlemler almaktadır. En son amazon bildirimi şeklinde gelen mail ile oyuncak kategorisinde satıcılarda olması gereken koşulları yine sıralamıştır. Amazon oyuncak kategorisi her yıl milyonlarca dolar satışın yapıldığı bir kategoridir. Bu kategoride hem çocukların sağlığı hem de marka ihlalerinin önüne geçilmesi için amazon tarafından kısıtlamalar yapılmaktadır. Satış geçmişi olmayan amazon satıcıları amazon oyuncak kategorisi olan Toys & Games ‘te satış yapmaları kısıtlanmaktadır.

Amazon’dan Gelen Mail

Dear Seller,

As in previous years, we are implementing holiday selling requirements for Toys & Games to maintain a great customer experience this holiday season. We appreciate your support in continuing to delight customers.

Sellers must meet the performance criteria below to sell in Toys & Games through seller fulfilment from November 2, 2020, through January 3, 2021. All seller-fulfilled orders are considered when determining your performance.

Performance Criteria based on seller-fulfilled orders (not fulfilled by Amazon):
• Your first sale on Amazon must be prior to September 1, 2020 but does not need to be specific to Toys & Games.
• You must have processed and shipped at least 10 seller-fulfilled orders from August 15, 2020 through October 14, 2020.
• Your pre-fulfilment cancel rate must be no greater than 1.75% from September 15, 2020 through October 14, 2020.
• Your late shipment rate must be no greater than 4% from September 15, 2020 through October 14, 2020.
• Your order defect rate must be no greater than 1% as of October 14, 2020.

Mail’in Türkçesi

Sevgili satıcı,

Önceki yıllarda olduğu gibi, bu tatil sezonunda mükemmel bir müşteri deneyimi sağlamak için Oyuncaklar ve Oyunlar (Toys and Games) için tatil satış gereksinimleri uyguluyoruz. Müşterileri memnun etmeye devam etme konusundaki desteğiniz için teşekkür ederiz.

Satıcılar, 2 Kasım 2020’den 3 Ocak 2021’e (Black Friday Dönemi ve Noel Alışverişlerinin yoğun olduğu Q4 Dönemi) kadar satıcıların yerine getirmesi yoluyla Oyuncak ve Oyunlarda satış yapmak için aşağıdaki performans kriterlerini karşılamalıdır. Performansınızı belirlerken satıcı tarafından yerine getirilen tüm siparişler dikkate alınır.

Satıcı tarafından yerine getirilen siparişlere dayalı Performans Kriterleri (Amazon tarafından yerine getirilmez):
• Amazon’daki ilk satışınız 1 Eylül 2020’den önce olmalıdır, ancak Oyuncak ve Oyunlara özgü olması gerekmez.
• 15 Ağustos 2020’den 14 Ekim 2020’ye kadar satıcı tarafından yerine getirilen en az 10 siparişi işleme koymuş ve göndermiş olmanız gerekir.
• Yerine getirme öncesi iptal oranınız 15 Eylül 2020 – 14 Ekim 2020 arasında% 1,75’ten fazla olmamalıdır.
• Geç sevkiyat oranınız 15 Eylül 2020’den 14 Ekim 2020’ye kadar% 4’ten fazla olmamalıdır.
• Sipariş kusur oranınız 14 Ekim 2020 itibariyle% 1’den fazla olmamalıdır.

 

Özetle Oyuncak Kategorisinde Satış yapmak için

1 Eylül 2020 tarihinden önce herhangi bir kategori de atışınız yok ise oyuncak kategorisinde satış yapamazsınız.

15 Ağustos 2020 ile 14 Ekim 2020 tarihleri arasında en az 10 adet ürünün satışını yapmış ve kargo işlemlerini bitirmiş olmanız geremekte dir aksi taktirde oyuncak kategorisinde satış yapamazsınız.

Diğer maddeler ise Hesap sağlığında bulunan performans hedefleridir. Bu hedefleri tutturamayan satıcılar da aynı şekilde oyuncak kategorisinde satış yapamayacaktır.

Amazon Dropshipping Yapanların Dikkatine

Bu kategoride satış için yukarıda adı geçen kriterlere uymuyorsanız eğer amazon ürünlerinizi kabul etmeyecektir. Bu durumla karşılaşmamak için kriterlere uygun olmaya çalışın. Yada kategoride satmak için gereksiz ürün yüklemelerinden kaçının. Aksi taktirde sizlere bu kategori konusunu hatırlatan email’ler gelmeye devam edecektir. Ayrıca bu kategoride bir çok marka bulunmakla birlikte toplu ürün yüklemelerinde marka ihlaleri ve IP violation notification’ları almanız kaçınılmaz bir durumdur.

AmazonWorkshop Telegram

Telegram kanalımıza katılmak için amazonworkshop yazarak katılabilir yada linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Amazon&Shopify Yada E-ticaret Danışmanlık

Danışmanlık ve eğitim almak için https://selcukgoktas.com adresinden ilgili paketi seçerek eğitimlere başlayabilirsiniz.

 

 

 

Saygılarımla.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments