Nasıl?

Evet arkadaşlar;

Her önüne gelen sizlere amazonda nasıl köşeyi döneceğinizi anlatır. Ben size nasıl batarsınız onu anlatacağım. Bu yazımızdan sonra dropshipping iş modeli ile sıfırdan başlayacağım zengin olacağım hayalleri suya düşecek diyebilirsiniz. Ama amacımız bu hayalleri daha sağlam temellere oturtturmak. Böylece sizler kaçınılması gereken durumlardan kaçarak hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Yeni Üyeler

Amazona yeni üye olan her birey binlerce ürün yükleyip bir an önce mağazasından satış almak ister. Bu arada terimlere yabancı olan arkadaşlarım amazondan amazona dropshipping ile ilgili önceden yazılmış yazılarımıza göz atabilirler. Amazonda en baştan batmak istiyorsanız ilk 3 ay içerisinde binlerce ürünü yüklersiniz.

Peki nasıl batarım derseniz;

Amazon ilk üç ay içerisinde kimseye buybox vermiyor. Bu tarz terimlere yabancı iseniz youtube’da sizler için hazırladığımız amazon hesap açılışı ve sonrası videolarına göz atabilirsiniz.

Buybox alamadan bu kadar ürünü yüklemek demek satmama ihtimali çok yüksek olan bir dönemde bir çok ürünü yükleme demek. FBA yapacak arkadaşlarım için de bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bu süreçte sizler de buybox alamayacak dolayısı ile PPC kampanyaları yapamayacaksınız. Gelin bu süreçte kendinizi geliştirin ve amazon panelini güzel bir şekilde öğrenin. Bunun için sizlere udemy eğitimlerimi tavsiye edebilirim. 

 

Bütçeye Göre Hareket Etmemek

Herkesin bildiği ayağını yorganına göre uzat ifadesi amazonda dropshipping yapanlara pek uygun gelmiyor. Sebebi ise ürünlerinizi satmaya başladığınızda inanılmaz bir keyif sizi kuşatıyor. 1000$ lık ürün satıyorsunuz kazancınız 1200-1500$ arasında değişiyor. Daha bu kazançlar banka hesabınıza ulaşmadan 1500$ lık ürün satıyorsunuz. Bu defa 2000$ civarında kazanç elde ediyorsunuz. Daha fazla kazanmak için bu rakamlar da sizlere ulaşmadan nasıl olsa bu rakamlar gelecek diye bu defa 2000$ lık olmayan bütçeyi zorluyorsunuz. Sonraki adımda ise 2500-3000$ lık kazanç beklentisi varken bunu da ürün alımına yatırıyorsunuz. Bu dediklerim uygun ürün sayısı yüklendi ise 7 gün ile 14 gün arasında gerçekleşecek olaylar. Sonrasında diğer amazon satıcılarından şikayetler gelmeye başlıyor. Fikri mülkiyet şikayetleri v.s. derken suspend oluyorsunuz.

İşte battığınız nokta.

Elinizde olmayan bütçe ile satış yaptığınız ürünleri aldınız. Nakit çalışamadığınız için de kredi kartı borçları kapıya dayandı. En güzel ihtimal ile çok güzel 2-3 appeal sonrasında amazon hesabınızı açtı. Ancak hesabınızdaki kazançların sizlere ulaşması bir hayli uzamış oldu.

Bu arada  Suspend Eğitimimizi almadı iseniz sizleri bu eğitimi almaya davet ediyorum. Aksi taktirde 15 gün gibi sürelerde appeal’ınızı desteksiz yazmanız bir hayli zor olacaktır. Hesabınızın açılması da daha uzun zamanları alabilecektir. Yada hiç açılmayacaktır. En iyisi siz kendinizi daha önceden geliştirmeye bakın.

En kötü ihtimal ise hesabınızın hiç açılmamasıdır. Hiç açılmaması halinde amazonda var olan geliriniz hiç bir suça karışmamış ise 90 gün sonra sizin irtibat kurarak istemeniz halinde verilebilir. Bu süre daha da uzaya bilir.

Batmamak istiyorsanız amazondan amazona dropshipping’de bütçenize göre ürün yüklemesi yapın. Yada satışlarınıza göre mağazanızın ürün fiyatlarını değiştirin. Gerekiyor ise zam yapın ve satışları azaltın yada mağazanızı tatile alın.

Gereksiz Denemeler

Biz Türk milleti (ben de dahil) çoğumuz bir ürün aldığında kullanma kılavuzuna bakmadan deneme yanılma ile ürünün nasıl çalıştığını bulmaya çalışır. En azından ben öyleyim. Herkesi de kendim gibi zannediyorum.

Amazon satıcı panelinde bir şeyleri öğrenmek için gereksiz denemelerden kaçının. Bir tuşa basmadan önce 50 defa düşünün. Eğer bunu yapmazsanız hesabınız suspend olabilir.

Nasıl yani olur mu öyle saçmalık derseniz sizleri Global Listing menüsünü kullanarak başka bir markette amazon hesabı açmaya çalışan arkadaşımın öyküsüne götürüyorum. Ayrıca marketler ile ilgili bilgiler verdiğim youtube videosunu izlemeye davet ediyorum. 

 

E hocam Hiç mi Kazanan Yok?

Bir çok kişi kazanıyor. Ancak bir çok insan da risk altında yada problemler ile boğuşuyor. Burada yazdıklarım özellikle yeni başlayanlar içindir. İşin içinde olanlar zaten durumu biliyor ya riskleri göze alarak bu işi yapıyor yada kendisini garantiye alacak başka durumları mevcut.  Kazançlar Gerçekten varmı derseniz sizleri ilgili inceleme yazısına götürebilirim. 

 

Sonuç

Batmakta yükselmekte sizin ellerinizde. Amazon bir yere kaçmıyor. Gelin önce güzelce öğrenin. Ondan sonra işinizi yapmaya kalkın diyorum.

Amazon ile ilgili kapsamlı eğitimleri https://selcukgoktas.com/ adresimizden bulabilirsiniz.

 

Saygılar.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments