Amazon Affiliate Marketing

SEO uyumlu makaleler, youtube reviewler, pinterest’te ürünlerin yayınlanması, instagramda faaliyet gösterme v.s. v.s. bunları yaptınız ve amazon affiliate marketing dashboard ‘ a girdiğinizde emeklerinizin karşılığını göremediğinizi mi düşünüyorsunuz?

Affiliate Geliri

Derslerimizde de dediğimiz gibi amazon affiliate marketing ile ilgilendiğinizde tek gelir kaynağınız amazon’dan gelen affiliate gelirleri değildir. Aslında bu gelir sizin için sadece bir  heyecan kaynağınızdır. Ayrıca internet sitenizin gelişmesi ve trafik elde edebilmeniz için malzeme temin etmenizi sağlayacaktır.

Asıl Gelir

Affiliate marketing yaptığınızda göreceksiniz ki çok ciddi trafik te çekseniz elde edeceğiniz gelir size yetmeyecek. Zamanla da emeklerinizin bu şekilde geri dönmesi hoşunuza gitmeyecek. Burada ise reklam gelirleriniz devreye girecektir. Her Amazon FBA satıcısı ilk ürün lansmanı yaptığı zamanlarda ürünlerini bedava dağıtacak kadar gözünü karartıp amazondan organik trafik alarak satışlarını başlatma yada arttırma çabasına girecektir.

Burada iş size düşer ise eğer çok güzel reklam geliri elde edebilirsiniz. Tek yapacağınız şey Super URL ile Amazon FBA satıcılarının ürünlerini kendi platformunuzda listelemek .

Elde edeceğiniz gelir sizin sitenize çektiğiniz trafik ile yakından ilgili olacaktır. Çünkü Amazon FBA satıcıları aylık 1000 ziyaretcisi olan bir internet sitesinde reklam vermek yerine aylık 100.000 ziyaretcisi olan bir yere daha ucuza reklam vermeyi tercih edecektir. Tabiki bütçeleri de buna etkili olacaktır.

Amazon FBA

Bu yöntemler ile satış yapan kişiler size reklam geliri sağlayacak kişilerdir. Bu kişilerin ürünleri nasıl seçtiklerini ve sizlere ne derece ihtiyaçları olduğunu öğrenmek isterseniz udemy de amazon şeklinde arama yaparak karşınıza gelen sonuçlar içerisinde [Ürün Bulma Eğitimi] – Amazon FBA yada diğer İş Modelleri isimli kursu incelemeniz yeterli olacaktır.

Sabır

Bu aşamaya gelene kadar ise amazon affiliate marketing gelirleri ile idare edip size verdiği ürün bilgileri ve youtuber reviewleri ile oluşturacağınız SEO uyumlu makaleler ile sitelerinizi yada sosyal platformlarınızı geliştirip sabretmeniz en doğrusu olacaktır. Pasif gelir sistemleri yavaş kurulur ancak sizlere sürekli siz çalışmasanız bile gelir kazandırır.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments