Sürekli duyduğunuz yada hiç bilmediğiniz bir terim olabilir. Dropshipping. Artık Türkçe karşılığı bile aranmadan literatürümüze giren bir terim oldu. Dropshipping kısaca stoksuz satış olarak adlandırılmaktadır. Peki bu nasıl oluyor. Gelin biraz detaylarına bakalım.

1. Adım Ürünü Pazara Çıkartma

Elinizde herhangi bir ürün yok iken sadece ürünün bilgilerini bir pazar yerinde yada kendi internet sitenizde sizde ürün varmış gibi yayınlarsınız. Bunun için ürün resimleri, ürünün detay bilgisi, ürünün yorumları hatta ürününe ait müşterilerin yorumlarını bile alıp ürünü listelersiniz. 

2. Adım Ürün Satışı

Siz bu pazar yerlerinde yada internet sitesinde ürünü yayınladığınızda ürününüzü insanlar görecektir. Ürünün sizde olup olmadığını bilmeden ürünü sizden satın alacaklar. Ürünü satın aldıklarında sizin internet sitenizde yada pazar yerlerinde sizin karşınıza bir ikaz çıkacaktır. Ürününüz satıldı. Ürünü Gönderin. Bu aşamada ürünü gönderdiğinize dair kargo bilgilerini de bu pazar yeri yada kendi internet siteniz sizden talep edecektir.

3. Adım Ürünün Gönderilmesi

Ürününüz satıldı. Ama sizin elinizde ürün yok. Ne yapacaksınız. İşte Dropshipping burada kendisini gösteriyor. Ürünün bilgilerini aldığınız başka bir pazar yerinden ürünü kendi kredi kartınız ile satın alarak ürünü Doğrudan sizden satın alan müşterinize gönderiyorsunuz. Ürününüzü 20$ gibi bir rakama satın aldı iseniz sizin sattığınız yerde 30$ a satılıyor ise bu 10$ size kar kalacak olan miktardır. Tabiki pazar yerlerinin yapacağı kesintiler hariç. Burada şunu diyebilirsiniz. Müşteri 30$ rakamı görür ise ne olacak. İşte burada size düşen ürünü aldığınız yer ile görüşerek fiyat koymamasını sağlamak yada ürünü gift olarak satın alıp fiyatsız gönderilmesini sağlamak olmalıdır. Bu şekilde sizin müşteriniz ürünün alım fiyatını görmeyecektir.

4. Adım Ürün İade Edilirse

Müşteriniz üründen memnun olmadığını düşünelim. Sebebi ile size iade nedenini bildirdi. Sizler aracı durumda olduğunuz için aynı sorunlar ile satın aldığınız yere bildirerek iade sürecini sipariş sürecinin tersi şekilde işletmeniz gerekmektedir. 

Dropshipping için Hangi Platformaları Kullanabilirim?

Ürünü satın aldığınız yada satışını yaptığınız yer farklı farklı platformlar olabilir. Örnek verecek olursak Aliexpress sitesinden satın alıp Amazon yada Ebay’de satışını yapabilirsiniz. Yada Ebay yada Aliexpress ten alıp Amazonda satabilirsiniz. Yada Amazondan alıp Ebay yada Aliexpresste satabilirsiniz.  Burada dikkat edilecek husus fiyat farkı ve kesintilerinizi çıktıktan sonra sizin kar elde edebilmeniz.

En kolay ve Yüksek Getirili Dropshipping Modeli Hangisidir?

Hızlı kargo ve kalitesinin yüksek olması ile amazon.com dan satın alarak diğer amazon bölgeleri olan Amazon Kanada, Amazon Meksika, Amazon Arap Emirliği, Amazon Singapur, Amazon Avrupa ülkeleri gibi dropshipping modelleri uygulanabilir. Özellikle Amazon.com dan satın alıp Amazon.ca (Kanada) sitesinde yapılan satışlarda yüksek kar ve cirolara ulaşmak mümkündür. Udemy üzerinden eğitimimizi satın aldığınızda 30 gün içerisinde iade garantisi ile amazondan amazona dropshipping eğitimini alabilirsiniz.

Amazondan Amazona Dropshipping

  • Giriş Marjı Olarak FBA gibi Yatırım yapmanızı gerektirmez
  • Ürün Analiz Yazılımlarına Para Ödemeniz Gerekmez
  • İşlerinizi Kolaylaştıracak Yazılım Kullanabilirsiniz
  • Kısa Zamanda Yüksek Gelirler Elde Edebilirsiniz
  • Siparişler İadeler Sizin İçin Çocuk Oyuncağı
  • FBA yapacak ürünü Direk Satış Yaparken Bulabilirsiniz
  • Retail Arbitrage yada FBA sistemine Geçiş Yapabilirsiniz
  • Kullanılan Yazılımlar için İndirim Alabilirsiniz.
  • Adım Adım Öğrenmek İsterseniz Bu kurs Size Göre

Kurs İnceleme ve Satın Al

Udemy Üzerinen Satın Al

İade Garantisi

Udemy üzerinden satın alınan kurslar 30 gün içerisine iade edilebilmektedir. İade şartları için udemy internet sitesi politikalarına göz atınız.

Kurs Eğitmeni

Selçuk GÖKTAŞ

Online Marketer Code Developer

Dumlupınar Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans programını bitirdikten sonra hayalim olan yazılım ile online ticaret alanında eğitimlere başladım. Halen aktif olduğum ve mentörlüğünü yaptığım alanlar:

1- Amazon FBA

2- Amazon FBM ve Dropshipping

3-Amazon AWS – Vultr – Digital Ocean – Microsoft Azure

4- Amazon Affiliate Marketing

5- Shopify Mağaza Kurulumu

6- WordPress Site Kurulumu

7- Woocommerce Mağaza Kurulumu

8- Clickbank Affiliate Marketing

9- Chrome Extention Geliştirme

10- Facebook Reklamcılığı

11- İnstagram Reklamcılığı

12- Raspberry Pi programlama ve proje geliştirme

13- Python

14- Kali Linux ve diğer Linux dağıtımları

15- Oracle Solaris 11.1 Sistem Yöneticiliği

şeklinde listemiz uzayıp gidiyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments