Adım Adım Kazanç Rehberi

Bu rehberi hazırlarken amacım sizleri korkutmak yada toz pembe hayallere kapılmanızı sağlamak değildir. Mümkün olduğu kadar realistik bir biçimde sizlere bir kaynak oluşturmaya çalıştım.

Kazanç rehberimizi hazırlarken bir çok online kazanç sistemi ile birlikte e-ticaret sistemlerini de beraberinde inceledik. Yılların vermiş olduğu deneme yanılmalar ve satın aldığımız onlarca eğitimden sonra başardık, bir çok kişinin başardığına şahit olduk. Kaybeden kişilerle tanıştık. Sonuç olarak bunlardan bir ders çıkartarak sizlere bu rehberi hazırlayabildik. 

Bu yazıyı okumadan önce lütfen uyarılarımızı dikkate alınız. Yapmayın dediklerimize kulak veriniz. Çünkü bu uyarıların her biri bir yaşanmışlığın ürünüdür. Uzun bir içerik olacak biliyorum farkındayım. Dilerseniz videolu bölümlere de göz atarak ilerleyebilirsiniz. 

Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu rehberi tamamlayan yada bir kısmını uygulayan kişiler çok rahat aylık 25.000$ kazançların üzerine çıkabilmektedir. Bu durum sizin çalışmanız ve ortaya koyabildiğiniz bütçe ile de ilgilidir. Biz bu rehberde sizlere SIFIRDAN nasıl başlarsınız ve ileride nerelere ulaşabilirsiniz bunlardan bahsediyor olacağız.

 

Şimdi adım adım rehberimize geçelim ve neler yapmalısınız inceleyelim.

0 - Sıfırdan Başlangıç

Sıfırdan başlayarak kazanç sağlamaya giriş yapmadan önce dilerseniz aktif ve pasif gelir nedir bu terimleri inceleyelim.

Pasif gelir sizin çalışmanızı gerektirmeyen bir kez ortaya koyduğunuz bir fotoğraf, bir makale, bir ders, bir şarkı, kitap yada benzeri bir ürünün bir kez üretilip ardından sürekli satışı ile kazanç sağlamanızı ifade eden bir kazanç sistemidir.

Aktif gelir sürekli sizin çalışmanızı gerektiren ( ürün alıp satmak, bir iş yerinde çalışmak, vb.) işlerden elde ettiğiniz kazançlardır. Bazı aktif gelir sağlayan işleri isterseniz pasif gelir sağlayan işlere de çevirebilirsiniz. 

 

Sıfırdan başlamak için pasif gelir çok daha önemlidir. Pasif gelir kazançları çok uzun zaman alan süreçler içermektedir. Tıpkı bir ağaç dikmek gibidir. Sonuçlarını biraz geç alırsınız. Bunun için ilk başta bu sistemleri ele alacağız. Bununla birlikte bu sistemlerin zorluklarına ve kolaylıklarına da değineceğiz. 

Ardından Aktif gelir kazanç sistemlerinden olan direk ürün satışı, amazon dropshipping, amazon private label ürün satışı gibi konular ile devam edeceğiz.

1- Affiliate Marketing (Ortaklık Sistemleri) (Vendor & Affiliate)

(VENDOR)

Birinci amacınız affiliate marketing pazar yerlerinde kendi oluşturduğunuz ürünlerin satışını yaptırmak olmalıdır.

Bunun içinde önce kendiniz bir ürün oluşturmanız gerekmektedir. Ürününüz yok ise yazının ikinci bölümüne geçebilirsiniz. Yani sizin affiliate marketing yaptığınız bölüme..

Eğer ingilizce bilginiz var ise ingilizce bir takım eğitimler oluşturarak clickbank üzerinden vendor olarak ürünlerinizi komisyon karşılığında pazarlayabilirsiniz. Bu sistemler ile kendi ürünlerinizin reklamını yapmak için uğraş vermeniz gerekmez. Bu satışlar için reklam giderleri sıfırdır. Yanlızca her satış için sizin ürününüzün pazarlanmasına aracılık eden kişilere (affiliate Marketing yapan pazarlamacılar) ürün satışı başına komisyon ödemeniz gerekecektir. 

(Affiliate)

İkinci kısımda ise sizin bir ürün üretemediğinizi yada yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyoruz ki Türkiye’de bir çok kişi kendisini bu şekilde konumlandırıyor.  Bu durumda hiç bir masrafa girmeden yada zaman harcayarak bir ürün ortaya koymayıp bunun yerine var olan ürünlere referans olarak insanlara tanıtım yapabilirsiniz. İşte burada affiliate marketing devreye giriyor. 

Bir çok affiliate marketing sistemi var olmakla birlikte rehberin geriye kalanlarını da tamamlamak isteyen arkadaşlarım için amazon affiliate sistemini önerebiliriz. Ayrıca mevcut potansiyeli boşa işletmemek adına clickbank affiliate marketingi  de değerlendirebilirsiniz.

2- Affiliate Marketing Zaman Kaybı mı? Gelirler Çok Az yada Reklam Yapmadan Kazanç Sağalanamıyor.

Affiliate marketing de tüm arkadaşlarımız affiliate marketing kazançları ile yetinmek istiyorlar.  Ama sizlerin amacı bu sistemi işletirken Pasif gelir sistemi kurmak. Peki bu sistem nasıl kurulur. Bu sistem nedir? Affiliate marketing yapmak sizin ilk amacınız olmamalı. Bu sistem ile gelir elde etmek yanlızca sizin mevcutta bir sistemi kurarken aynı zamanda elde ettiğiniz trafikten az da olsa giderlerinizin karşılanması amacıyla sistemi boşa çalıştırmamanızdır. 

Pasif gelir sistemi için trafik olmazsa olmaz. Bu trafiği elde etmek için ya bir internet sitesi yada sosyal medyada bir platform kurmanız gerekir. Bu platformlardan ziyade sizlere internet sitesini önereceğiz. Dilerseniz hiç masraf yapmadan önce sosyal medya platformunda sisteminizi kurun ve bir takım gelirler elde etmeye başladığınızda internet sitesini kurarak trafiği istediğiniz gibi yönlendirin. Burada odaklanmanız gereken nokta sizinde zevk aldığınız bir kategoride sürekli paylaşımlar yaparak aktif bir trafik kaynağı oluşturmak. 

Örnek vermek gerekirse aylık trafiği 400.000 kişi ve üzerinde olan sistemler çok güzel pasif gelir elde edebiliyor. Bunlara örnek verecek olursak;

İşlerinizi ilerlettiğinizde ve geriye dönüp kıyaslama yaptığınızda göreceksiniz ki attığınız en önemli adım trafik elde tutmak ve buradan kazanç elde etmek olduğunu göreceksiniz. 

Amazonda Private Label satış yapan bir çok arkadaşım çok ciddi reklam giderleri mevcut. Buna ilave olarak ürün lansmanı yaparken çok ciddi rakamları harcıyorlar. 

Şimdiden amazon affiliate marketing sistemine giriş yapıp bir kategoride ingilizce review‘ler yazarak kazanç sağlayabilir ve gelecekte bunu amazonda yapacağınız her türlü ticarette kullanabilirsiniz.  Hemen ingilizce dediğimizde korkmayın. Adım adım temel ingilizce bilgisi ile nasıl affiliate marketing için SEO uyumlu makale yazılır amazon affiliate marketing eğitimimizde anlatıyoruz.

Amazon affiliate ilave olarak bir de Clickbank affiliate marketing i önerdik. bunun sebebi ise %70 ‘lere varan komisyonların olmasıdır. Genel kural olarak her ikisini aynı platformda yapmanız uygun değil. Ancak herşeyin bir çözümüde mevcut.

Bunlara da ilave olarak diğer affiiate marketing sistemlerini de kullanabilirsiniz. 

3- Amazon ve Clickbank Affiliate Marketing Eğitimleri

Amazon Affiliate Marketing

Bir çok yerde amazon affiliate marketing e ilişkin bilgiler bulunabilir. Bunların başında Youtube sonrasında ise udemy gelmektedir. Sizler için hazırladığımız Amazon Affiliate Marketing eğitimi ve İngilizce SEO uyumlu Review sitesi nasıl yazılır konulu eğitimimiz tam aradığınız eğitimdir.  

Clickbank Affiliate Marketing Udemy Eğitimi

Bahsi geçen pasif gelir sistemlerine ilave olarak clickbank sistemi içerisinde pasif gelire uygun ürün bularak bu ürünleri referans gösterdiğinizde satışlardan sürekli bir gelir elde etmeniz mümkün. Bunun inceliklerine ilave olarak sıfırdan bir clickbank kazanç sistemi nasıl kurulur bu eğitim içerisinde öğretilmektedir. Ayrıca Türkiye’den sisteme girişte yaşanılan problemler içinde çözüm yolları anlatılmıştır.

4- Affiliate Marketing için sistemimimiz kurduk (yada tembellik ettik Önemli Değil) Sonraki Aşamada Ne Yapacağız?

Bu durumda artık yavaş yavaş aktif gelir kazanç sistemlerine geleceğiz. Eğer daha az çalışıp kazanç sağlamak isterseniz bu adımdan önceki adımları uygulayarak önce biraz çalışın sonra daha az çalışın.

Kazanç sağlamanın odağı bizler için ürün satışı ve ticarettir. Kazancın çoğu ticarettedir. Bunun için de en büyük pazar olan Amazon Amerika bizim için başlangıç noktası olacaktır. 

5- Neden Satış için Amazon Amerika

Bir çok kişi “Neden Türkiye’de değil de Amazon Amerika’da satıyoruz. “ diyecektir.  Bende size neden 6-7 kat daha fazla kazanç sağlamak varken 1 katı ile yetiniyoruz diye soruyorum. Malum kur farklarından dolayı 1 birim işin sonucunda 1 birim kazanmak mı daha karlı yoksa 6-7 kat daha fazla kazanmak mı? 

Tabiki bir çok kişi 6-7 kat daha fazla kazanmayı seçecektir. Bu çok mu zor?  

Ve Neden Amazon?

Amazon Çünkü Dünya Genelinde online ticaretin bazı dönemler için %50’ye yakın bir kısmı amazon.com sitesinde gerçekleşmektedir. Çok büyük bir pazardır.  Bazen öyle satışlar gerçekleşiyor ki bu ürün bu fiyata nasıl alınmış diyorsunuz. Çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. 

6- Amazonda Satıcı Hesabı Açılması

Umarım uyarıyı dikkate alırsınız. Çünkü amazonda hesap açmak kolay gibi görülse de dünyanın en çok kazandıran marketine giriş yapıyorsunuz.  Burada yapacağınız hatalar sonucunda hesabınız açılmayabilir. Sonuç itibari ile bu güzel platformdan yoksun kalırsınız. 

Amazonda hesap açılması ve en çok sorulan sorular ile ilgili hazırladığımız ücretsiz eğitimi udemy ve youtube’dan takip edebilirsiniz.

7- Bir çok İş Modeli Mevcut Hangisi Daha Çok Kazandırır?

Evet amazonda bir çok iş modeli mevcut. ancak bu iş modellerinin her birisi için ayrı ayrı bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Her birinin kendisine göre riskleri ve avantajları var. Bunları kısaca altta görülen incelemede inlemeye çalışacağız. 

Kavram kargaşası yaşamamanız adına öncelikle ücretsiz eğitimi tamamlamanızı öneriyoruz.

Amazon FBA

Amazon FBM

8- Genel Bir kanı Sahibi Oldum. Amazon Satıcı Paneli çok Karışık Geldi.

Sonuna kadar haklısınız ancak amazonda satış yapmaya başladığınızda göreceksiniz ki amazon panelindeki her ayrıntı bir işe yarıyor. Bu karışıklığa sizler için son vermek adına Türkiye’de ilk olan amazon satıcı paneli eğitimini paylaşıyorum.  Toplam 8:30 saatlik bu eğitim ile birlikte amazonda yapılması gereken her şeyi anlatmış oluyoruz.  

Diğer eğitimlerde de panele ilişkin bir takım bilgiler veriliyor.  Ancak bu bilgiler yapılan işe özel noktalar ile ilgilidir. 

Amazon Satıcı Paneli Eğitimi

Amazon Hesap ayarlarınızdan başlayarak, ürün ekleme, envanter yönetimi, FBA ve FBM için, FBA için kargo planı yapılması, ürün gönderimi için kargo şablonlarının ayarlanması, sipariş paneli, raporlar, ödemeler, örnek deme alma (otomatik ve manuel), amazonda envanterinizdeki ürünler ile ilgili müşteri etkileşimleri, ayrıntılı raporlar, 3rd party yazılımların amazon hesabınıza bağlanması, hesabınıza ortak yada asistan eklenmesi ve yetkilendirme gibi bir çok konu detaylı şekilde anlatılmıştır.

9- Amazon ile ilgili bir çok şeyi öğrendim. Ancak Hala Kararsızım.

Bu çok normal bir durum. Bir tarafta yatırım gerektiren bir FBA iş modeli diğer tarafta belirli riskleri barındıran dropshipping durmaktadır. Gelin bu riskleri en aza indirmek için Udemyde yayınlanan Trademark, Copyright, Patent ile Suspend Eğitiminin tanıtımı olan eğitimi inceleyin.  Amazon Dropshipping ile ilgili riskler ile FBA risklerine göz atmış olursunuz.  Asıl Trademark, Copyright ve Patent eğitimi bu olmamakla birlikte kendi kendine araştırıp bir şeyleri başaran arkadaşlarım için yeterlidir.

Amazon Suspend ve Hesap Sağlığı Trademark Copyright Patent

Amazon Hesap Sağlığı Çok Önemlidir ve satıcılarının dikkatli ve titiz olmasına gözen göstermektedir.  Tüm amazon satıcılarının uyması gerekli belirli kurallar bulunmaktadır. Bu göreceğiniz eğitim satış fiyatı 200$ olan eğitimin tanıtımı niteliğinde olan bir eğitimdir. Asıl eğitim ile birlikte amazona yazılan Appeal’lar ve suspend olan hesapların açıldığına canlı olarak şahit olacaksınız.  

10- Artık Kendime Daha Çok Güveniyorum. Hangi işi yapmak istediğimize örnekleri gördüğümde karar vereceğim. Yada araştırma yaptıktan sonra karar vereceğim.

Eğer bu şekilde düşünüyorsanız sizi bilgilendirme adına bir kaç noktaya dikkat çekmek istiyorum.  Amazonda Private Label, Retail Arbitrage yada stok tutarak ürün satıcı yaparak FBA yapacaksanız eğer Satacak ürünün bulunması en doğru adım olacaktır. Hiç satış yapmadan sadece ürün bularak geçinen product hunter olarak görev yapan sanal asistanlar mevcuttur. 

Buna ilave olarak dropshipping için ise amazondan amazona dropshipping çok ciddi gelir kapısıdır. 

Udemy de hazırlanan bu eğitimleri de sizlerle paylaşıyorum.

[Ürün Bulma Eğitimi] - Amazon FBA yada diğer İş Modelleri

Ürün bulma demek satacak ve güzel kar bırakacak ürünü bulmaktır. Yoksa amazonda güzel bir lansman yapar yeterince para harcarsanız her ürün satar.  Ancak bu harcadığınız para sonucunda size kimi ürün kar kimi ürün ise zarar bırakacaktır. İşin sonunda zarar etmek istemiyorsanız satacak ürünü bulup amazonda listelemeniz gerekir. 

Bunlara ilave olarak winner ürün potansiyeli olan ürünler vardır. Bu ürünleri tespit eden ürün avcıları bu ürünü amazon üzerinde satışa çıkartmazlar. Bunun yerine shopify ile ürünü satışa çıkartırlar.  Rehberimizin devamında inceleyeceğiz. 

Amazon Dropshipping (Amazondan Amazona Dropshipping)

Bu iş modeli ile bizzat kendim aylık 25.000$ gelir elde ediyorum. Ayrıca buradan elde ettiğim tecrübeler ışığında FBA için daha doğru ürünleri bularak gerektiği kadar FBA ile satışlarıma devam ediyorum. 

Amazondan amazona dropshipping için belirli yazılımlar kullanılmaktadır. Eğitime giriş yapan arkadaşlarım için ilk ay %20 indirim sağlayabiliyorum. 

Ayrıca diğer yazılımlar için de istek olursa öğrencilerim adına pazarlık yaparak arkadaşlarım ile paylaşıyorum.

11- Çok iyi satışlarım vardı. Amazon Suspend Etti. Destek olan danışmanlara gittiğimde ise 400-500$ ücret talep ediyorlar. Kendim Bu suspend'den Kurtulabilirmiyim?

Bir çok danışman bilgisiz bir biçimde sizlere destek olmaya çalışıyor. Tek bilgileri ise ingilizce’ dir. Trademark/ Copyright ve patent konularına hakim olmayan, amazon hesap sağlığı ile ilgili bilgisi olmayan kişilerden uzak durunuz.  Hiç kimse bir başka tarafa güvenerek size söz veremez.  Amazonda suspend’den kurtulmak için öncelikle bilgi sahibi olacaksınız. Sonrasında da amazonun sizlere bildirdiği ürünler ile ilgili tek tek iş takibi yapacaksınız. Bu eğitimi sizlere 199$’a sunuyoruz. Ancak adım adım kazanç rehberimizle birlikte bahsi geçen tüm eğitimleri indirimli şekilde almanız mümkün.

Bilgi Güçtür.  

Bilinmesi Gerekenler

Amazon Politikaları

Hesap Sağlığı ve Şikayet Takibi

İtiraz Yazma Ve Şikayet Sahibi ile İletişim

12- Shopify'dan Bahsettiniz. Winner Ürün olduğunda amazon yerine shopify'da satış yapmaktan bahsettiniz. Neden?

Normal şartlarda Avrupa yada Amerika’da yaşayan bir kişi ilk aşamada shopify ile satış yapmaya çalışıyorlar. Çünkü onlar için Paypal hesabı açmak problem değil. Ancak bizler için Paypal hesabı açmak başlı başına bir problem olduğu için en sona bıraktım. Bir diğer sebebi ise ilk aşamalarda bahsi geçen sistemi kurup kendi trafiğinizi kendiniz elde ettiğinizde yaptığınız satışlarda amazona komisyon vermek istemeyebilirsiniz.  Bir diğer sebep ise winner bir ürün yakaladığınız taktirde çok güzel tasarımlar yapıp videolu içeriklerle çok sağlam bir içerik ile satışa sunulması gerekiyor. Tüm bunları yaparken de rakiplerinizden ürününüzü gizlemelisiniz.  Bunlar biraz karışık gelmiş olabilir. Kısacası winner buldu isen sakla ve shopify ile lansman yap. Ürün artık ayaklar altına düştüğünde amazonda satabilirsin.  Hala kar vardır ancak ilk çıktığı zaman piyasanın kaymağı shopify ile alınır.   

Shopify Dropshipping + Chatbot ve Email Marketing

Shopify mağaza yönetimi ile kendi mağazanızı online bir mağaza şekline dönüştürebilirsiniz.  Ayrıca chatbot marketing ile birlikte mevcut kitlenizden daha etkin nasıl faydalanabilirsiniz gibi konulara odaklanıyoruz.  Reklam ve pazarlama gibi yatırım isteyen konulardan uzak durduk. Yinede sıfırdan başlayanlar için çok etkili bir eğitim olduğunu düşünüyoruz. 

Birçok Madde mevcut. Tüm Eğitimleri Tek bir paket halinde almamızın imkanı var mı?

Sizler için hazırladığımız online eğitim portalında tek bir ödeme ile yukarıda bahsi geçen tüm eğitimlere erişebilirsiniz.  Ayrıca Trademark / copyright / Patent ile Suspend,  hesap sağlığının detayları ve suspend olduğunuzda nasıl itiraz yazılır, kabul edilen ve edilmeyen itiraz yazıları gibi konularının anlatıldığı canlı canlı suspend nasıl açılır ve suspend açıldıktan sonra ödeme alma gibi hususları da bu pakete ilave ettik.  Konu çok detaylı olmakla birlikte 11nci adımda özetlemeye çalıştık.

Kampanya

Sadece “Amazon Suspend ve Hesap Sağlığı Trademark Copyright Patent Amazon FBA Satıcıları için Hijacker’lar ile Mücadele ve Markayı Koruma, FBM Satıcıları için ise Haklarını Savunma” konulu eğitimin ücretine Yukarıda adı geçen tüm eğitimlerin erişimini sizlere açıyoruz.  Bu şekilde toplamı 230$ olan eğitimi 189$ gibi bir ücrete temin etmiş olacaksınız.  Ücret ödesin yada ödemesin tüm öğrencilerimiz telegram amazon workshop kanalında dilediği gibi soru sorma özgürlüğüne sahiptir. 

Telegram Ücretsiz Destek

Katılım ücretsizdir. Özel bir grup değildir. İleri seviye marketing konularını konuşmak tartışmak dileği ile katılımınızı bekliyoruz.

Tüm Eğitimlerimiz Tek Pakette

Satın aldığınız eğitimler Türkçe içerikte olup 1500 TL gibi bir ücrete tek paket halinde sunuyoruz. 

Kısacası Amazon Suspend ve Hesap Sağlığı Trademark Copyright Patent konulu eğitimi satın alan arkadaşlarım için Yukarıda bahsi geçen tüm eğitimlere erişim açılacaktır. Eğitim içerikleri ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlarım ilgili eğitimin butonlarını tıklayarak içeriklere ve ücretsiz ön izlemelere ulaşabilirler. Telegram üzerinden Amazon Workshop grubu bilgi paylaşımı için kurulmuş olan bir gruptur. Bu gruba dahil olan arkadaşlarımdan herhangi bir kursu satın alması beklenmeksizin sorularına cevap verilmektedir.  Tek şartımız amazon açılış suspendi konusuna giren durumlar için cevap yoktur. Bunun için youtube yada udemy de hazırlanan ücretsiz eğitimlerin izlenmesi gerekmektedir. 

en_USEnglish